به گزارش افکارنیوز، خبرنگار پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره گزارش داد که هزاران تن از طرفداران محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر پس از اقامه نماز تراویح دو راهپیمایی از میدان رابعة العدویة برگزار کردند که یکی از آنها به سمت منطقه مصر جدید و دیگری به سمت شهر نصر بود.

خبرنگار الجزیره گزارش داد: با وجود اینکه وزارت کشور به تحصن کنندگان هشدار داد که میدان‌ها را خالی می‌کند و تحصن کنندگان را مورد پیگرد قانونی قرار می‌دهد، اما تحصن کنندگان نگرانی به خود راه ندادند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه رسانه‌ها گزارش دادند که وزارت کشور مصر تدابیر امنیتی را علیه تحصن کنندگان اتخاذ کرده است اما تدابیر امنیتی طبق معمول و همانند گذشته بود.

در تریبون میدان رابعة العدویة این بار تنها جریان اسلام‌گرا سخنرانی نکرد بلکه تمام گروه‌های حاضر سخنرانی کردند.

در همین راستا، صفوت مجازی، از اعضای مجلس امنای انقلاب در سخنرانی خود در تریبون میدان رابعة‌ العدویة اظهار کرد که نیروهای پلیس و ارتش تلاش کردند تا تحصن کنندگان میدان رابعة العدویة را بربایند اما گروه‌های محافظ تحصن کنندگان به نیروهای ارتش و پلیس اجازه ندادند که جلو بیایند و تلاش‌شان را ناکام گذاشتند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که این تلاش نیروهای پلیس و ارتش در دومین رکعت نماز صبح رخ داد.

هزاران تن بنا به فراخوان ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت با تجمع خود در میدان‌های رابعة العدویة و النهضة و دیگر استان‌های مصر تظاهرات " میلیونی شب قدر " را آغاز کردند.

ده‌ها چادر نیز برای حضور هزاران تن از حامیان مرسی که برای مشارکت در این تظاهرات میلیونی آمده بودند، بر پا شد.

پیشتر ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت خواهان تظاهرات در سراسر مصر با نام " میلیونی شب قدر " در روز یکشنبه شد.

ائتلاف مذکور از تمام مسلمانان جهان نیز خواست تظاهراتی با نام تظاهرات " میلیاردی شب قدر " برگزار کنند.

این تحصن‌ها در حالی برگزار شد که وزارت کشور مصر نسبت به ادامه تحصن‌ها هشدار داده و اعلام کرد که معترضان را به دلیل کشتارها، شکنجه‌ها، ربایش، در دست داشتن سلاح، بستن راه‌ها، تحریک به اقدامات خشونت آمیز، اهانت به ادیان، تخریب نهادهای دولتی، لطمه زدن به حاکمیت و منافع ملی و نقض حقوق شهروندان تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

این دومین باری است که وزارت کشور مصر از تحصن کنندگان خواسته به تحصن خود پایان دهند، اما هواداران مرسی تاکید کردند که تا زمان بازگشت وی به منصبش به اعتراضهای خود ادامه میدهند.