به گزارش افکارنیوز، هزاران فلسطینی امروز از اقصا نقاط سرزمین فلسطین خود را به مسجد الاقصی رسانده اند تا در آئین احیای شب قدر(بیست و هفتم ماه رمضان) حضور یابند.

حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از روستاها وشهرهای مختلف فلسطین از ظهر امروز به سوی مسجد الاقصی حرکت کردند و روزه داران فلسطینی از افطار تا سحر را در مسجد الاقصی اعتکاف خواهند کرد.

همه صحن ها و مصلاهای مسجد الاقصی مملو از جمعیتی است که خود را از همه کرانه باختری و شهر قدس به مسجد الاقصی رسانده اند تا این پیام را به اشغالگران اسرائیلی بدهند که همیشه در دفاع از مسجد الاقصی در صحنه حضور دارند و با هر گونه نقشه اشغالگران برای تقسیم سرزمین های فلسطینی و تخریب مسجد الاقصی را مخالفند.

هزاران تن از نیروهای پلیس و ارتش صهیونیستی نیز در اطراف مسجد الاقصی مستقر شده اند و تدابیر شدید امنیتی در این مکان وضع شده است.

از سوی در شهر الخلیل نیز مقامات اسرائیل اشغالگر مانع ورود شهروندان فلسطینی زیر ۳۵ سال به داخل حرم ابراهیمی در این شهر در جنوب کرانه باختری شده اند.

شاهدان گفتند ارتش اسرائیل تدابیر امنیتی را در اطراف حرم ابراهیمی شدت بخشیده و همه عابران را مورد تفتیش قرار می دهد.

رژیم اشغالگر صهیونیستی این مسجد اسلامی را به دو بخش یکی به عنوان مسجد و دیگری به عنوان معبدی برای یهودیان تقسیم کرده است.

صهیونیست ها هرساله ده ها بار از پخش اذان از حرم ابراهیمی جلوگیری می کنند.

شهرک نشینان صهیونیست همچنین با تصرف ۵ ساختمان و مجموعه مسکونی اطراف حرم ابراهیمی، این مجموعه ها را به مناطق صهیونیست نشین تبدیل کرده اند.