به گزارش افکارنیوز، رویترز نوشت: " میخائیل گورباچف " رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق، درپی انتشار شایعات مرگ خود در فضای اینترنت اعلام کرد که زنده است و در سلامت کامل به سر می‌برد.

اخبار مربوط به مرگ گورباچف ۸۲ ساله پس از آن منتشر شد که هکرهای ناشناس چهارشنبه شب به پایگاه‌ اینترنتی یک خبرگزاری روس حمله کردند و این اخبار را در این پایگاه منتشر کردند.

گورباچف در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی روزنامه " نووایا گازتا " منتشر کرد، گفت: من زنده‌ام و حالم خوب است. من درک می‌کنم که برخی از افراد سعی می‌کنند از وبسایت‌های خود برای جلب توجه مردم استفاده کنند و یا دستورات یک مقام را اجرا کنند.

وی همچنین در ادامه با ناسزاگویی به افرادی که این شایعات را منتشر کردند، افزود: این هکرها امید بیهوده و واهی داشتند.

بنا براین گزارش، گورباچف از سوی بسیاری از مردم روسیه از محبوبیت چندانی برخوردار نیست چراکه اکثر مردم این کشور بر این عقیده هستند که وی نقش موثری در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و هرج و مرج ‌های سیاسی و اقتصادی پس از آن در دهه ۱۹۹۰ داشته است.

گورباچف از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۱ رهبری آخرین سالهای اتحاد جماهیر شوروی را برعهده داشت. تلاشها و اصلاحات وی باعث پایان جنگ سرد شد اما به طور همزمان یگانگی سیاسی حزب کمونیست اتحاد شوروی را نیز پایان داد و نهایتاً باعث فروپاشی شوروی شد.