به گزارش افکارنیوز،پایگاه خبری «الیوم السابع»، نیروهای مسلح مصر امروز از صبح زود در آستانه تظاهرات حامیان اخوان المسلمین که بعد از نماز جمعه برگزار خواهد شد، تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده اند و در میدان های اصلی قاهره و خیابان های مهم این شهر و جیزه مستقر شده اند.

خودروهای زرهی ارتش در خیابان «صلاح سلام» و میدان «مصطفی محمود» و «التحریر» و «العباسیه» مستقر شده اند.

نیروهای ارتش همچنین خیابان اتحادیه عرب در منطقه المهندسین را با استفاده از سیم خاردار مسدود کردند و تعدادی از خودروهای زرهی در این منطقه مستقر شده است.

در همین راستا گروه های بسیج مردمی در مناطق اصلی و حساس پل قصر نیل و عبدالمنعم ریاض مستقر شده اند و با قرار دادن سیم خار دار و کیسه های شن از ورود حامیان مرسی به این منطقه جلوگیری کردند.

همچنین نیروهای امنیتی ایست های بازرسی متعددی در بزرگراه های منتهی به قاهره مستقر کرده اند که از ورود سلاح به این شهر از دیگر استان های مصر، جلوگیری شود.

پیشتر نیز نیروهای ویژه «صاعقه» ارتش مصر در شهر دمنهور مستقر شدند تا موسسات و سازمان های مهم و حیاتی دولتی را حمایت کنند.

کلیساهای اسکندریه نیز تمام مراسم امروز را لغو کردند و تأکید کردند با توجه به شرایط امنیتی کشور و امکان حملات حامیان اخوان مانند چند روز گذشته به کلیسای های قاهره، همه کلیساهای اسکندریه مسدود خواهند بود.

از سوی دیگر حکم حبس ۱۰۰متهم به دست داشتن در درگیری های النهضه که روز چهارشنبه بازداشت شده بودند صادر شده است.

دادستانی مصر همچنین حکم آزادی چهار متهم دیگر و یک زن را صادر کرد.

در پی عملیات ارتش مصر برای پایان دادن به اعتراض های حامیان مرسی و کشته شدن صدها نفر از حامیان اخوان، گروه های حامی مرسی امروز در اعتراض به کشتار روز چهارشنبه بعد از نماز جمعه به خیابان ها می آیند.

وزارت کشور مصر نیز در بیانیه ای به نیروهای مسلح دستور داد از گلوله جنگی علیه معترضان استفاده کنند، وزیر کشور مصر نیز پیشتر تأکید کرده بود که آتش را با آتش پاسخ خواهند داد و دیگر خویشتن داری نخواهند کرد.