به گزارش افکارنیوز، " ملاذ مقداد " رئیس مرکز پژوهش های وزارت اطلاع رسانی سوریه، راهبرد نهایی آمریکا را تبدیل اسرائیل به قدرت اول منطقه دانست و گفت: برنامه ریزی آمریکا برای حمله به سوریه در همین راستا صورت می گیرد، غافل از این که هرگونه حمله امریکا و هم پیمانانش به سوریه، واکنش کوبنده دمشق را در پی خواهد داشت.

وی افزود: امریکا، از ابتدای شکل گیری بحران در سوریه، درگیر جنگی جهانی با این کشور شد و در حال حاضر تلاش می کند از طریق تضعیف محور مقاومت، زمینه قدرت یافتن " اسرائیل " و تحقق راهبردهای خود را در منطقه خاورمیانه فراهم کند.

مقداد سپس با تاکید بر این که آمریکا، می تواند آغازگر جنگ باشد، اما نمی تواند پایان دهنده آن باشد؛ خاطر نشان کرد: آمریکا به خوبی می داند این جنگ نیز مانند تمام جنگ هایی که در خاورمیانه داشته است، به زیان خودش تمام خواهد شد؛ زیرا سوریه علاوه بر پایمردی ارتش و پشتیبانی مردم، به حمایت کشورهای دوست پشتگرم است.

این مسوول سوری هشدار داد: در صورت حمله به سوریه، واکنش دولت سوریه، وحشتناک و کوبنده خواهد بود و انگلیس با علم به این موضوع، با زیرکی از زیر بار همراهی با آمریکا، شانه خالی کرد و واشنگتن را با دنباله روهایی نظیر ترکیه و عربستان و فرانسه تنها گذاشت.