به گزارش سایت بانكی، مقامات لیختن اشتاین تصمیم دارند این كشور كوچک محصور شده در خشكی را اجاره دهند. این كشور كوچک، بین اتریش و سوئیس، ظرفیت پذیرش ۱۵۰ مهمان را دارد.

کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، محوطه‌ای را مخصوص به خود خواهند داشت و حتی می‌توانند پلیس این کشور را به خدمت بگیرند، اگرچه این کشور کوچکک یکی از امن‌ترین کشورها به لحاظ میزان جرم و جنایت است.

پارلمان لیختن‌اشتاین طی مراسمی به " صاحبان " موقت و جدید این کشور به صورت نمادین کلیدی اهدا می‌کند تا بتوانند وارد ملکک تازه‌شان شوند.

اگرچه حداقل مدت اقامت در این کشور دو شب تعیین شده است، اما ساکنان جدید مهمان شاهزاده‌ی لیختن‌اشتاین می‌شوند، اسکی می‌کنند و می‌توانند شام مجللی را مشرف به قلعه‌ی فادوتس، پایتخت این کشور، صرف کنند.

از دیگر تفریحاتی که مالکان موقت لیختن‌اشتاین به آن می‌پردازند، سورتمه‌سواری، آتش‌‌بازی و کالسگه‌سواری در سطح شهر فادوتس است.

شرکت ایر بی ان بی، مجری این طرح، هدف از این کار را " تماس و ارتباط مردم با یکدیگر " اعلام کرده است. برای کسانی که خرید را به هر چیز دیگر ترجیح می‌دهند، دهکده‌ای در ایتالیا نظر گرفته شده که قیمت کل ساختمان‌های آن ۴۸۵ هزار پوند معادل قیمت یک آپارتمان یک خوابه در یکی از مناطق لندن است.

در این دهکده‌ی قرون وسطایی ۱۱ ساختمان سنگی در حال فرو ریختن وجود دارد که در میان آنها یک کلیسای مخروبه مربوط به قرن ۱۳ و دو خانه‌ی چوپانی جلب نظر می‌کند.

هدف مسئولان از فروش این دهکده این است که آن را پس از ۳۰ سال از حالت متروکه خارج کنند و جان دوباره‌ای به آن ببخشند.