به گزارش افکار ،انتظار ميرود که صدها تن از جمهوري خواهان در ميدان "رد لاين" در مرکز شهر لندن حضور يابند تا در مراسم "دموکراسي و قدرت مردمي به جاي امتيازات موروثي" حضور يابند. آنها طرح مراسم ازدواج سلطنتي را فرصتي تاريخي براي جمهوري خواهي دانستهاند.

نتایج نظرسنجی اخیر مؤسسه " یوگاو " حاکی از آن است که دو سوم مردم انگلیس علاقه‌ای به این مراسم ندارند و برگزاری مراسم ازدواج سلطنتی برای آن‌ها اهمیتی ندارد.

مخالفان معتقدند شبکه‌های تلویزیونی انگلیس بیش از حد بر پوشش خبری مراسم ازدواج سلطنتی تمرکز کرده‌اند.

گراهام اسمیت مدیر کمپین " ریپابلیک " می­گوید، مراسم ۲۹ آوریل، فرصتی تاریخی برای این گروه است زیرا این اولین بار است که فعالان این گروه می‌توانند کمپین خود را همزمان با مراسم ازدواج سلطنتی برگزار کنند.

وی روز پنج شنبه(۸ اردیبهشت) گفت: " فردا برآوردی از پنج سال فشار و اقدامات ضد دولتی است. ما به دنبال گسترش فعالیت‌در سال‌های آینده هستیم تا بتوانیم تا سال ۲۰۲۵ نظام سلطنتی در انگلیس را از بین ببریم. "

وی افزود، نظرسنجی‌های متعدد در انگلیس نشان می­دهد مردم این کشور به برگزاری مراسم ازدواج سلطنتی اهمیتی نمی‌دهند، ولی رسانه‌های انگلیس همچنان از حمایت‌های مردمی از این مراسم سخن به میان می‌آورند.

گراهام اسمیت گفت، با توجه به افزایش فعالان جمهوری خواهی در ماه گذشته، " این ایده که با برگزاری این مراسم ازدواج آینده سلطنت ایمن‌تر می‌شود، کاملا مضحک است. "