به گزارش افکارنیوز، یک بالگرد سوری از نوع ام آی ۱۷ راس ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه روز دوشنبه وارد حریم هوایی ترکیه شد که در راس ۱۴:۲۵ دقیقه و پس از شلیک موشک جت های جنگنده این کشور در اراضی سوریه سقوط کرد.پس از بررسی‌های دقیق مشخص شد که این بالگرد اشتباها وارد حریم هوایی ترکیه شده است و مسافت بسیار کمی را در حریم هوایی ترکیه طی کرده بود و بلافاصله پس از دریافت دستور از طرف سوریه حریم هوایی ترکیه را به مقصد سوریه ترک کرد اما بلافاصله پس از اقدام به خروج از ترکیه نیروی هوایی این کشور مستقیما بالگرد مذکور را هدف قرار داد تا این بالگرد در اراضی داخلی سوریه سقوط کند.

«رمی عبدالرحمان» مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه از به گروگان گرفته شدن یکی از خلبانان این بالگرد خبر داده بود و گفته بود که از سرنوشت خلبان دیگر اطلاعی در دست نیست.

گروهک " دولت اسلامی عراق و شام " که از آن با نام اختصاری " داعش " یاد می شود و از گروهک هایی است که روش القاعده را در پیش گرفته است، پس از به گروگان گرفتن سرهنگ «منیر صقور» یکی از خلبانان این بالگرد سوری سر وی را از بدنش جدا کردند.

این گروهک تروریستی به دنبال شکستهای پیاپی از ارتش سوریه و ناکامی در عملیاتهای طراحی شده در اکثر مناطق و استانهای سوریه، برای بالا بردن روحیه افراد خود دست به هر جنایتی می زنند.