به گزارش افکارنیوزبه نقل از پایگاه خبری «نهرین‌نت» نوشت: فتواهای جنجالی شیخ «یوسف القرضاوی» مفتی قطری و رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای سفر او به کویت دردسرساز شد.

بر اساس این گزارش، قرضاوی در پی اعتراض‌های متعدد به سفرش به کویت مجبور شد، تنها چند ساعت پس از ورودش به این کشور، آن را ترک کند.

وی که برای نشست فصلی شورای ادای هیئت جهانی خیریه اسلامی به کویت سفر کرده بود، با انتقادات متعدد سیاسی به دلیل فتواهای دو سال اخیرش مواجه شد. فتواهایی که همسو با طرح غربی – صهیونیستی در منطقه عربی و در حمایت از گروه‌های وهابی و سلفی و اقدامات خون‌بار آنها بود.

منابع آگاه اعلام کردند که وزارت کشور کویت به قرضاوی اعلام کرد که باید از این کشور که با گذرنامه‌ای دیپلماتیک وارد شده بودف خارج شود. لذا وی تنها چند ساعت پس از ورود به کویت و استقرار در هتلش، این کشور را ترک کرد و حتی نتوانست در نشست مورد نظرش شرکت کند. این درحالی است که این هیئت جهانی به اصطلاح خیریه به استفاده از طرح‌های خیریه به منظور تبلیغ برای شیوه‌های طائفه‌ای و وهابی در آفریقا و آسیا متهم است.

طی این چند روز کاربران شبکههای اجتماعی و شهروندان کویتی و فعالان حقوق بشر ضمن محکوم کردن این سفر قرضاوی، وی را صاحب فتواهای فتنه و ایجاد شکاف در کشورهای عربی توصیف کردند و از وزارت کشور کویت خواستند تا وی را از کشور اخراج کند زیرا هیچ محبوبیتی میان مردم کویت ندارد.