به گزارش افکارنیوزبه نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» نوشت: سرلشگر «یعیر گولان» از فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل می‌گوید «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه با وجود جنگ داخلی‌ای که در این کشور در جریان است، می‌تواند تا سال‌ها در قدرت بماند. گولان فرماندهی نیروهای اسرائیلی در نزدیکی مرز سوریه را بر عهده دارد.

وی در بخشی از مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، گفته است: او(بشار اسد) تا سال‌ها در قدرت می‌ماند. من قدرتی را نمی‌بینم که بتواند به این زودی‌ها وی را سرنگون کند. با این حال وی باید از این جایگاه کنار برود و هر چقدر که این امر زودتر رخ دهد، بهتر است.

گولان در مورد اینکه اسرائیل بین نظام سوریه و گروه‌های تروریستی فعال در سوریه کدامیک را ترجیح می‌دهد، مدعی شد خطر گروه‌های تروریستی داخل سوریه بزرگنمایی شده و این خطر قطعا از تهدید تداوم بقای نظام سوریه بیشتر است.

پیش از این «مایکل اورن» سفیر رژیم‌صهیونیستی در آمریکا هم گفته بود اسرائیل گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را به نظام این کشور و همچنین گروه‌های مورد حمایت ایران ترجیح می‌دهد. به گفته وی سوریه نقطه محوری هلال تهران - دمشق - بیروت است و به همین جهت اسرائیل همواره خواستار برکناری «بشار اسد» بوده است.

گولان در این مورد می‌گوید: جهاد جهانی(عبارتی که اسرائیلی‌ها برای گروه‌های تروریستی تندرو به کار می‌برند) دشمن بدی است، با این حال دشمنی ابتدایی و بدون حمایت یک قدرت منطقه‌ای است. اما دشمن سوری، حزب‌الله و البته قدرت منطقه‌ای حامی آن‌ها یعنی ایران، دشمنی به مراتب خطرناک‌تر از عناصر جهاد جهانی هستند.

وی در پایان در مورد توافق مسکو-واشنگتن برای نظارت بینالمللی و امحای تسلیحات شیمیایی سوریه هم گفت اگر این توافقنامه واقعا به درستی اجرا شود، میتواند یک دستاورد باشد.