به گزارش افکارنیوز، ‌ بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با مجله آلمانی اشپیگل گفت: هرگونه مذاکره با مخالفان سوریه تنها به شرطی انجام خواهد شد که سلاح‌های خود را بر زمین بگذارند.

اسد گفت: به عقیده من حل بحران سوریه از طریق مذاکره با گروه‌های مسلح امکان پذیر نیست اما مذاکره با مخالفان سیاسی ممکن و شدنی است.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد که سلاح خود را بر زمین گذاشته و به زندگی عادی بازگردد در آن زمان ما می‌توانیم مساله مذاکره با این افراد را مورد بررسی قرار دهیم.

بشار اسد همچنین تاکید کرد که نسبت به سرنوشتش در سوریه احساس نگرانی نمی‌کند و همین احساس عدم نگرانی است که باعثشده وی در طول دو سال و نیم بحران سوریه با خانواده‌اش در این کشور بماند.

وی با تاکید بر اینکه ملت سوریه همواره از وی حمایت کرده و پشت او قرار گرفته‌اند اعلام کرد: برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی در سوریه آماده است.

اسد گفت: اگر احساس کنم که بیشتر مردم سوریه با نامزدی من در انتخابات ریاست جمهوری آینده موافقند، آماده‌ام تا در انتخابات نامزد شوم.

وی در ادامه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه دو ماه پیش از پایان دوران ریاست جمهوری وی در سال ۲۰۱۴ میلادی برگزار خواهد شد.

اسد درباره حوادثی که در سوریه رخ می‌دهد ضمن مسئول دانستن نیروهای وابسته به القاعده در قبال جنایت‌های جاری در کشورش، از کمک‌های مالی عربستان و قطر و کمک‌های لجستیکی ترکیه به این گروه‌ها به شدت انتقاد کرد.

اسد پیش از این نیز در مصاحبه‌ای با تلویزیون ترکیه ضمن انتقاد شدید از مقامات آنکارا اعلام کرده بود که ترکیه به خاطر حمایت‌هایش از تروریست‌ها بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.