به گزارشافکارنیوز، هفته‌نامه «جینز دیفنس» نوشت: اسرائیل سالانه ۱۰ تا ۱۵ بمب اتمی شبیه آن‌چه در ناکازاکی ژاپن استفاده شد، تولید می‌کند.

این مجله گزارش داد که این رژیم دارای ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای با قابلیت استفاده در موشک‌های بالستیک، ناوهای جنگی و هواپیماست.

آمارها همچنین نشان می‌دهد که تل‌آویو بین ۶۹۰ تا ۹۵۰ کیلوگرم پلوتونیوم تولید کرده است و به تولید این ماده به میزان لازم ادامه می‌دهد تا بتواند هر ساله ۱۰ تا ۱۵ بمب هسته‌ای بسازد.

این مجله نظامی درادامه نوشت: اسرائیل تریتیوم که عنصری اشعه‌زاست و کلاهک‌های نوترونی از آن ساخته می‌شود نیز تولید می‌کند.

گزارش‌های مختلف بین‌الملی حاکی از آن است که مسئولان اسرائیلی به توسعه سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی در مرکز مطالعات بیولوژیکی واقع در «نیس زیونا» در جنوب‌شرق تل‌آویو اقدام کرده‌اند.

این مرکز وابسته به مرکز هسته‌ای دیمونا، یکی از محرمانه‌ترین موسسه‌های رژیم اسرائیل است که به طور مستقیم زیر نظر نخست‌وزیر این رژیم قرار دارد.

نشانه‌های آشکاری درباره تحقیقاتی که موسسه‌های اسرائیلی برای توسعه سلاح‌های بیولوژیکی انجام می‌دهند، وجود دارد.

گزارش‌های پزشکی حاکی از آن است که نیروهای اسرائیلی در غزه و لبنان از سلاح‌های بیولوژیک استفاده کرده‌اند که در ظاهر به بدن انسان آسیبی نمی‌رساند اما از داخل بافت‌های بدن را می‌شکافد و اعضای اصلی بدن مانند کلیه، کبد، استخوان‌ها و خون را آلوده می‌کند که موجب بروز بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شود.