به گزارشافکارنیوز،روزنامه المنار(چاپ فلسطین) اظهار کرد: چند نهاد پژوهشی رژیم صهیونیستی ضمن بررسی تحولات کشورهای عربی خاطرنشان کردند در سالیان آتی، حزب‌الله تنها نگرانی اسرائیل در منطقه عربی خواهد بود و اوضاع آشفته بقیه کشورها امنیت اسرائیل را فعلا تامین می‌کند.

مراکز پژوهشی یاد شده معتقدند شرایط کنونی کشورهای عربی تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد تا این کشورها به دلیل اختلافات قومی یا انگیزه‌های انقلابی با رژیم صهیونیستی وارد جنگ شوند. و کشورهای عربی که به تازگی نظام‌های تازه‌ای در آنها از جمله مصر تشکیل شده به دلیل ظهور اختلافات جدید در این کشورها به سال‌ها وقت برای خروج از شرایط بحرانی و تبدیل شدن به تهدیدی جدی برای اسرائیل نیاز دارند.

در همین حال المنار لبنان در گزارشی به نقل از فرماندهان ارتش صهیونیستی نوشت: جنگ آینده با حزب‌الله می‌تواند تلفات به مراتب بیشتری برای اسرائیل به دنبال داشته باشد.

ژنرال «یائیر گولان» فرمانده منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با سایت «والا» گفت: ما در گذشته جبهه شمالی را به صورت دو بخش مجزا می‌دانستیم. اما امروزه وضعیت کاملا تغییر کرده است. بلکه به علت روابط مستحکم میان حزب‌الله، نظام بشار اسد و ایران، به یک جبهه تبدیل شده و این امر بر وضعیت استقرار نیروها و نقشه‌‌های اسرائیل تاثیرگذار بوده است.

گولان تاکید کرد: ‌ در صورتی که جنگی در آینده با حزب‌الله درگیرد، بی‌تردید دشوارترین، زیانبارترین و خشونت‌بارترین جنگ برای نظامیان و غیرنظامیان اسرائیلی خواهد بود و هر اندازه که حزب‌الله از نیروی بیشتری بهره گیرد، زیان‌های این جنگ برای اسرائیل بیشتر می‌شود.

این ژنرال صهیونیست از پاسخ به سوال خبرنگار «والا» ‌ درخصوص احساسات و اظهارنظرهای وی در جنگ ۳۳ روزه و اصابت موشک‌های حزب‌الله به شهر صفد در سرزمین‌های اشغالی خودداری کرد.

بر اساس این گزارش، در جریان درگیری نظامیان تحت فرمان ژنرال گولان با نیروهای حزب‌الله، دو تیر به وی اصابت کرده است. همچنین نیروهای تک‌تیرانداز حزب‌الله، در موقعیت «نوریت» دو تن از نیروهای تحت امرش را به هلاکت رساندند اما وی از این حمله جان به در برد.

این ژنرال صهیونیست در پاسخ به سوالی درباره جنگ آینده این رژیم با حزب‌الله گفت: ما گمان می‌کردیم که در جنگ ۳۳ روزه دستاوردهای بیشتری به دست می‌آوریم و احساس می‌کنیم فرصت‌ها را از دست دادیم. دلیل این شکست نیز نه تنها اشتباهات تاکتیکی بلکه مجموعه اشتباهاتی در سیستم اطلاعاتی ما بود.
خبرنگار والا در ادامه از این ژنرال اسرائیلی پرسید: آیا پیروزی حزب‌الله در شهر استراتژیک «القصیر» سوریه، زیربنای استراتژی ارتش اسرائیل در زمینه مقابله با این جنبش را تشکیل خواهد داد، گولان در پاسخ اظهار داشت: «حزب‌الله یک دشمن قوی است و من از هیچ‌کدام از مقامات نظامی نمی‌خواهم که دشمن را دست کم بگیرد.»

ژنرال گولان در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری گمان کردند که نظام سوریه به زودی فرو خواهد پاشید. اما من تاکید کردم که این امر نیازمند چندین ماه وقت است. با این وجود من نیز اشتباه کردم. زیرا این نظام بیش از آنچه گمان میکردم بر مسند قدرت باقی خواهد ماند. من پیشبینی میکردم نظام دمشق در مدت یک سال و نیم از هم فرو بپاشد. اما امروزه از یک جنگ ادامهدار سخن میگوییم.