به گزارش افکارنیوز، نیروهای ارتش مصر ساعات آغازین صبح امروز جمعه(۲۶مهر) همزمان با آغاز چهارمین روز از ایام عید سعید قربان در مصر به منظور پیش‌گیری از هرگونه اغتشاش احتمالی از سوی طرفداران اخوان المسلمین پس از نماز جمعه امروز برخی از میادین اصلی مصر همچون التحریر، عبد المنعم ریاض، مصطفی محمود و خیابان‌های منتهی به آن را بستند.

این در حالی است که میدان التحریر صبح امروز جمعه آرام بود و نیروهای ارتش نیز تمامی ورودی‌های منتهی به میدان التحریر را بستند.

نیروهای مسلح مصر همچنین به منظور پیشگیری از هر‌گونه خشونت و اغتشاشات احتمالی از سوی طرفداران اخوان‌المسلیمن با استقرار خودروهای رزهی در میدان مصطفی محمود و خیابان اتحادیه عرب در منطقه المهندسین همه خیابان‌های منتهی به این میدان را نیز بستند.

جماعت اخوان‌المسلمین که فعالیت آن توسط مراجع قضایی مصر ممنوع اعلام شده است پیش از این از طرفداران خود خواسته بود در ایام عید سعید قربان در مصر تظاهرات سراسری برگزار کنند. آنها همچنین تهدید کرده بودند که همزمان با برگزاری نماز عید قربان در میدان رابعه‌العدویه تجمع خواهند کرد.

امروز نیز قرار است چند تظاهرات از سوی طرفداران اخوان المسلمین در برخی از میادین مصر برگزار شود.

این درحالی است که ائتلاف موسوم به حمایت از مشروعیت طرفدار اخوانالمسلمین دیروز با صدور بیانیهای از مردم خواسته بود امروز جمعه (۲۶مهر) به مناسبت گذشت ۱۰۰ روز از آنچه که این ائتلاف آن را کودتا علیه محمد مرسی میداند تظاهرات کنند.