به گزارش افکارنیوز، قدری جمیل، معاون برکنار شده نخست‌وزیر سوریه در امور اقتصادی پس از انتشار خبر برکناری‌اش در مصاحبه با شبکه المیادین تصریح کرد: تاکنون به صورت رسمی خبر برکناری‌ من ابلاغ نشده و من از برکناری‌ام از طریق رسانه‌ها با خبر شدم.

وی تاکید کرد: من از این امر زیاد تعجب نکردم، چون در صورتی که برای حل سیاسی بحران سوریه به توافق برسیم، میان فعالیت و وظایف دولتی و عملکردهای سیاسی و حزبی من نوعی تناقض به وجود می‌آمد.

قدری جمیل عنوان داشت: من بر این باور هستم که هیچ ماموریتی مهمتر از پایان دادن به خونریزی‌ها در سوریه وجود ندارد.

وی افزود: ما پیش از این که در دولت منصبی را عهده‌دار شویم، مخالف بودیم و در زمانی که وارد دولت شدیم نیز مخالف ماندیم و پس از خروج از دولت نیز مخالف باقی خواهیم ماند.

قدری جمیل تاکید کرد که وی در حال حاضر نه به عنوان یک مقام دولتی بلکه به عنوان یکی از اعضای کمیته مرکزی حزب " جبهه مردمی برای تغییر و آزادی " به خارج از سوریه سفر کرده است.

وی در خصوص دیدارش با مسئولان آمریکایی در ژنو گفت: من بر این باورم که کسی که به ژنو ۲ می‌رود، از دیدار با برگزار کنندگان مذاکرات گریزان نیست و ناخرسند نمی‌شود.

قدری جمیل خاطرنشان کرد: دیدار ما با طرف‌های بین‌المللی جهت پایان دادن به حمام خون در سوریه یک اقدام مشروع و قانونی است و ما برای برون رفت از این بحران به هر دری می‌زنیم.

وی در خصوص اختلافاتش با دولت سوریه نیز عنوان داشت: اختلاف من با دولت به این دلیل است که من به فعالیت‌های سیاسی و حزبی می‌پردازم و این اختلافات چندان عمیق نیست.

قدری جمیل تاکید کرد که به محض پایان کارهایش در سفر خارجی خود، به دمشق باز میگردد.