به گزارش افکارنیوز، مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته را می‌توان در کشته شدن سرگُرد سعودی «داعش» در سوریه، درخواست «جبهة النصره» از «داعش» به منظور حل اختلافات بین تروریست‌ها بر سر میدان گازی «کونکو»، آمادگی دمشق برای حضور در ژنو ۲، ناکامی افراد مسلح در حمله به شماری از مراکز نظامی سوریه در «ریف ادلب» و همچنین کشته شدن ۲ سرکرده دیگر تروریست‌ها در «النبک» ملاحظه کرد.

تحولات میدانی

کشته شدن ۲ سرکرده دیگر تروریست‌ها در «النبک»

یک روز بعد از پاکسازی نسبی شهر «النبک»، نیروهای ارتش سوریه بازمانده‌های تروریست‌ها در این شهر را تحت تعقیب قرار دادند که به کشته شدن ده‌ها فرد از جمله ۲ سرکرده افراد مسلح به نام‌های «عبدالکریم شریده» از سرکردگان گروهک تروریستی «لواء عباد الرحمن» و «احمد طیاره» فرمانده گروهک «لواء مغاویر القلمون» منجر شد.«النصره» خواستار حل اختلافات بین تروریست‌ها بر سر میدان گازی «کونکو» شد

گروه‌های تروریستی «جبهة النصره»، جنبش «احرار الشام» و «جیش الاسلام» با صدور بیانیه‌ مشترکی از «ابو بکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی «امارت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» خواست نماینده‌‌ای را به منظور حل و فصل اختلافات موجود بین آنها و عناصر داعش معرفی کند و در این زمینه به شریعت استناد کند. هم اکنون اختلاف و درگیری بین‌ افراد مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی «جبهة النصره»، جنبش «احرار الشام» و «جیش الاسلام» و گروهک داعش بر سر میدان گازی «کونکو» در شهر «خشام» از توابع ریف دیر الزور در جریان است.

ناکامی افراد مسلح در حمله به شماری از مراکز نظامی سوریه در «ریف ادلب»

طرح تروریست‌های فعال در سوریه برای هدف قرار دادن تعدادی از مراکز نظامی وابسته به ارتش این کشور در حومه شهرک «معترم» از توابع ریف ادلب با هوشیاری و اقدام به موقع نیروهای ارتش سوریه نقش بر آْب شد. در جریان نبرد بین ۲ طرف، شماری از افراد مسلح کشته و یا زخمی شدند.

سرگُرد سعودی «داعش» در سوریه کشته شد

«عادل نایف الشمری» ملقب به «ابو اسامه» از افسران سعودی با درجه سرگرد که در ماه ژوئیه گذشته به افراد مسلح فعال در سوریه پیوسته بود؛ در جریان نبرد با نیروهای ارتش سوریه در منطقه «دیر عطیة» کشته شد. این تروریست سعودی به هنگام عزیمت به سوریه برای نبرد با ملت و ارتش این کشور، گروهک تروریستی «امارت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» را انتخاب کرده بود.


کشته شدن ۲ سرکرده دیگر تروریست‌ها در «النبک»


یک روز بعد از پاکسازی نسبی شهر «النبک»، نیروهای ارتش سوریه بازمانده‌های تروریست‌ها در این شهر را تحت تعقیب قرار دادند که به کشته شدن ده‌ها فرد از جمله ۲ سرکرده افراد مسلح منجر شد.


تروریست‌ها یک ایست بازرسی را در مرکز سوریه هدف قرار دادند


تروریست‌های «ارتش آزاد» سوریه با استفاده از یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده یک ایست بازرسی ارتش سوریه را در مرکز این کشور هدف قرار دادند.


انفجار خودرو در ریف دمشق صحت ندارد


منابع سوری اعلام کردند که اخبار مربوط به انفجار یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده در «ریف دمشق» صحت ندارد.


تلاش تروریست‌ها برای ورود به مقر نظامی در شمال سوریه ناکام ماند


نیروهای ارتش سوریه تلاش تروریست‌های مسلح برای ورود به یک مقر نظامی در «ریف ادلب» واقع در شمال سوریه را ناکام گذاشتند.


هلاکت بیش از ۵۰ تروریست در شمال غرب سوریه


در اثر حمله نیروهای ارتش سوریه به محل استقرار تروریست‌های مسلح در چند نقطه از «ریف لاذقیه» ده‌ها تروریست از جمله یک تک‌تیرانداز حرفه‌ای دانمارکی‌تبار به هلاکت رسیدند.


تحولات سیاسی

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی: آمریکا ذخایر سلاح‌های سوریه را تخریب می‌کند

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی(OPCW) اعلام کرده است که آمریکا پیشنهاد فناوری تخریب، حمایت کامل عملی و مالی برای خنثی کردن ذخایر سلاح‌های شیمیایی سوریه را ارائه داده است. این سازمان در ادامه افزود که عملیات خنثی سازی ذخایر شیمیایی سوریه بر روی کشتی‌های آمریکا در دریا و با استفاده از آبکافت صورت می‌گیرد.


فیصل مقداد: آمادگی تیم دمشق برای حضور در ژنو ۲


معاون وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که در ژنو۲ با تروریست‌هایی که دست به کشتار مردم سوریه زده‌‌اند بر سر یک میز نخواهند نشست.


دولت آمریکا نسبت به تبعات شرکت اتباع این کشور در جنگ سوریه هشدار داد


دولت آمریکا روز شنبه نسبت به تبعات شرکت اتباع این کشور در جنگ سوریه هشدار داده و اعلام کرده است بازگشت این افراد به آمریکا میتواند خطرناک باشد.