به گزارش افکارنیوز، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین درباره نقش رژیم صهیونیستی در تحولات کشورش گفت: ما از ابتدای حوادثاعلام کردیم که اسرائیل در پشت حوادثسوریه قرار دارد و در این خصوص دلایلی داریم. ما از گروه‌های تروریستی تسلیحات زیادی را که ساخت اسرائیل است به دست آورده ایم.

وی ادامه داد: ما با چشمان خود می بینیم که بسیاری از قاتلان و تروریستها در داخل اراضی اشغالی فلسطین معالجه می شوند.

مقداد افزود: در داخل اتاق عملیاتی که در اردن وجود دارد کارشناسان و نظامیان موساد، عربستان، اردن، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و برخی گروه های مسلح حضور دارند. علاوه بر این، موساد با برخی گروه های تروریستی قرار داد امضا کرده است که محتوای آن این است که این گروه ها از مرزهای اسرائیل محافظت کنند.

وی درباره نقش عربستان در تحولات سوریه نیز گفت: نقش عربستان کاملاً واضح است. عربستان می‌خواهد سوریه را به آتش بکشد و همه مردم آن را به قتل برساند. مردم سوریه با سلاح هایی کشته می شوند که با اموال سعودی و گروه های تکفیری تهیه شده است. بنابراین، از ابتدای تحولات، عربستان در مرکز این حوادثقرار دارد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: من این پرسش را مطرح می کنم که مردم عربستان چه سودی از این سیاست های آل سعود می برند؟ پاسخ به این سئوال آسان است زیرا گروهی که بر عربستان حکومت می کند و خاندان حاکم آن برخاسته از مردم عربستان نیستند. امکان ندارد تصور کنیم که مردم عربستان قاتل هستند و خواهان قتل و ریختن خون مردم سوریه هستند. بنابراین، ائتلاف اسرائیل و عربستان که اخیراً علنی شده است مسئله جدیدی نیست و در ادامه نقش جنایتکارانه سران سعودی و اسرائیل صورت می گیرد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد: تروریسمی که در سوریه وجود دارد مورد حمایت اسرائیل است و در این خصوص اسرائیل و عربستان و برخی کشورهای عربی هماهنگ هستند؛ هدف آنها قتل مردم سوریه و پایان دادن به نقش آن است. نقش سوریه ایستادگی در برابر طرح‌ها و توطئه های اسرائیل در چارچوب رویکرد مقاومت و باز پس گیری اراضی عربی اشغال شده است. علت آن نیز این است که سوریه پرچمدار مبارزه برای آزادسازی اراضی اشغالی است. مخالفان، گروه‌های تروریستی مانند جبهه النصره و القاعده را شریک خود می دانند و اگر غیر از این است بیانیه ای یکپارچه صادر و در آن اعلام کنند که شریک آنها نیستند.

مقداد افزود: موضع ما مشخص است و آن این است که با گروه های تروریستی که مشغول قتل و ریختن خون مردم سوریه هستند بر سر یک میز حاضر نخواهیم شد.