به گزارش افکارنیوز، تظاهرکنندگان اخوانی و دانشجویان طرفدار مرسی دقایقی پیش در میدان التحریر قاهره در اعتراض به آنچه که کودتا علیه مرسی می خوانند، تظاهرات کردند.
دانشجویان طرفدار مرسی ضمن سر دادن شعارهایی ضد ارتش و دولت کنونی مصر، تصویب قانون محدودیت حق تظاهرات توسط عدلی منصور، رئیس جمهور دولت موقت مصر را محکوم کردند.
طرفداران مرسی عصر روز جمعه نیز در اعتراض به بازداشت ۱۴ زن عضو جمعیت اخوان المسلمین و محکومیت قضایی آنها به ۱۱ سال زندان، در مناطق مختلف مصر تظاهرات کردند.
نیروهای امنیتی مصر و تظاهرکنندگان طرفدار محمد مرسی در منطقه الجیزه با یکدیگر درگیر شدند و تظاهرکنندگان به سمت پلیس کوکتل مولوتوف پرتاب کردند.
تظاهرات روز جمعه به مناسبت صدمین روز کشته شدن ۳۷ نفر از هواداران مرسی در حادثه زندان «ابو زعبل» در ۱۸ اوت گذشته برپا می‌شود.
این تظاهرات در حالی برگزار می شود که به ‌تازگی به دستور " عدلی منصور " رئیس‌جمهور موقت مصر " قانون محدودیت تظاهرات " به تصویب نهایی رسیده است که این مساله مخالفت احزاب و خشم گروه‌های مختلف مردمی و سیاسی مصر را برانگیخته است.
بر اساس قانون جدید تظاهرات قبل از برگزاری تظاهراتها باید به صورت مکتوب زمان و مکان آغاز و پایان تظاهرات به پلیس اطلاع داده شود.