به گزارشافکارنیوز، سایت شبکه خبری الجزیره در واکنش به انتشار تصاویری از رئیس‌جمهور کشورمان در حال کوهنوردی نوشت: «حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران با پوشیدن لباس‌های غربی از کوه‌های البرز در اطراف تهران بالا رفت.»

الجزیره در ادامه می‌نویسد: «انتشار تصاویری از رئیس‌جمهوری ایران در سایت اجتماعی اینستاگرام واکنش‌هایی به دنبال داشت.

این تصاویر که روز جمعه روی اکانت شخصی حسن روحانی در اینستاگرام منتشر شده است، وی را در حالی که یک کاپشن ورزشی به تن و یک کلاه بیس‌بال به سر دارد نشان می‌دهد که با لباس رسمی روحانیت روحانی فاصله دارد.

انتشار تصاویری با لباس‌های راحتی و معمول، ممکن است برای دیگر روسای جمهور جهان اتفاق خاص و ویژه‌ای نباشد اما برای روحانی به عنوان تلاشی دیگر برای به تصویر کشیدن یک چهره دوستانه‌تر از رئیس‌جمهور ایران آن هم بعد از توافق ایران و ۱ + ۵ در ژنو بر سر برنامه هسته‌ای و برداشته شدن گام‌هایی در جهت تسهیل اعطای ویزا به گردشگران برای سفر به ایران است.

طی رقابت‌های مهم ریاست جمهوری ایران در ژوئن سال ۲۰۱۳، همه نامزدهای انتخاباتی از رسانه‌های اجتماعی برای کسب آرای ایرانیان داخل و خارج از کشور استفاده کردند. این در حالی است که سایت‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر در ایران ممنوع هستند و کاربران اینترنت با استفاده از شبکه‌های شخصی به این سایت‌ها دسترسی دارند.

کمپین انتخاباتی روحانی در این انتخابات به طور ویژه در توییتر فعال بود و به زبان انگلیسی پیغام‌ها در آن توییت می‌شد. برای سخنرانی‌های وی در ویدئویی‌هایی که در یوتیوب گذاشته می‌شد نیز زیرنویس‌هایی به زبان‌های انگلیسی و عربی در نظر گرفته می‌شد.

اینستاگرام اما در ایران ممنوع نیست و در حالی که دسترسی به آن برای کاربران آزاد است، دیگر مقام‌های ایرانی تلاش می‌کنند ممنوعیت دسترسی به شبکه‌های اجتماعی را لغو کنند.

روحانی اما همچنان یکی از شخصیت‌های سیاسی فعال در شبکه‌های اجتماعی است. یکی از تصاویر روحانی در حالی که به کوهنوردی در کوه‌های اطراف تهران رفته بود و پشت سر وی نمایی زیبا از شهر تهران دیده می‌شد، در توییتر وی توییت شد تا کاربران اینترنت به ورزشکار بودن وی اشاره کنند. یکی از کاربران در کامنتی در زیر تصویر روحانی نوشت: اوه، چه تیپی زده حاج حسن.»

دیگر سایت‌ها و رسانه‌های خارجی نیز با اشاره به تصاویر منتشرشده از روحانی در حال کوهنوردی در شبکه‌های اجتماعی در این‌باره نوشتند: «عمامه سفید روحانی جای خود را به کلاه بیس‌بال مشکی داد تا رئیس‌جمهور ایران تصویری دوستانه‌تر و معتدل‌تر از جمهوری اسلامی ایران ارائه کند.

در تصاویر منتشرشده از وی، حسن روحانی در حال کوهنوری در کوههای اطراف تهران دیده شده است که گه گاهی با گروههای دیگری از کوهنوردان حاضر در محل از جمله گروهی از زنان در حال صحبت است.