به گزارش افکارنیوز، مهمترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته تشدید را باید در عرصه میدانی درگیری‌های گروه‌های تروریستی مسلح با یکدیگر در سراسر نقاط سوریه، شلیک تروریست‌ها به تظاهرکنندگان در ادلب و ناپدید شدن افسر سعودی مسئول ارسال تروریست‌های یمنی به سوریه ملاحظه کرد. این در حالی است که به خاطر تعطیلات ژانویه عرصه سیاسی شاهد تغییر و تحولاتی نبوده است.

ارتش سوریه ۲۰ فروند موشک گراد را در ریف شمالی لاذقیه منهدم کرد

واحدهای ارتش سوریه با اجرا گذاشت عملیاتی گسترده در ریف شمالی لاذقیه ۲۰ فروند موشک گراد متعلق به گروه‌های مسلح را در این منطقه منهدم کردند.

هلاکت سرکرده «گردان المثنى» و زخمی شدن یکی از سرکردگان «بشائر النصر»

درگیری گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد و سلفی جهادی در استان دیر الزور در شرق سوریه امروز منتهی به هلاکت سرکرده گروه مسلح «گردان المثنى» و زخمی شدن یکی از سرکردگان گروه تروریستی «بشائر النصر» شد.

برق منطقه جنوبی سوریه به علت هدف قرار گرفتن خط لوله گاز قطع شد

رسانه‌های بین‌المللی خبر می‌دهند برق منطقه جنوبی سوریه به علت انفجار خط لوله گاز قطع شده است.

ممانعت داعش از رسیدن آمبولانس‌های ارتش آزاد به بیمارستان‌ میدانی ریف ادلب

بدنبال درگیری‌های مسلحانه ایجاد شده میان «داعش» و «ارتش آزاد»، داعش از رسیدن آمبولانس‌های ارتش آزاد به بیمارستان‌ میدانی ریف ادلب ممانعت کرد.

«ارتش آزاد» چند مقر «داعش» دو ریف ادلب و حماه را تصرف کرد

در ادامه درگیری‌های «ارتش آزاد» با گروه تروریستی «داعش» دامنه این درگیری‌ها از ریف ادلب به ریف حماه کشیده شد و در جریان آن ارتش آزاد چندین مقر داعش را تصرف کرد.

درگیری‌‌ «جبهه اسلامی»، «داعش» و «گردان توحید» ریف إدلب و حلب

مناطق ریف ادلب و ریف شمالی حلب امروز جمعه شاهد درگیری‌های شدید گروه‌های تروریستی «جبهه اسلامی»، «داعش» و «گردان توحید» بود.

درگیری گسترده در اردوگاه «یرموک» پس از ناکامی تلاش‌ها برای مصالحه

پس از به بن بست رسیدن تلاش‌های برای مصالحه بین گروه‌های درگیر در اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» در جنوب دمشق درگیری‌های شدید در این اردوگاه از سر گرفته شد.

داعش تظاهرات مردمی علیه این گروه در ادلب را به خاک و خون کشید

گروه تروریستی «داعش» تظاهرات مردمی را که علیه این گروه در ادلب برپا شده بود، با شلیک گلوله و برجا گذاشتن چندین کشته و زخمی به خاک و خون کشید.

گروه‌های تروریستی شهرک «الفوعه» در ریف ادلب را گلوله باران کردند

گروه‌های تروریستی شهرک «الفوعه» در ریف ادلب را با خمپاره گلوله باران کردند که براثر آن یک شهروند سوری زخمی شدند.

درگیری‌های شدید گروه‌های وابسته به القاعده در شمال سوریه

مناطق شمالی سوریه صبح امروز شاهد آغاز درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های تروریستی وابسته به سازمان القاعده با «داعش» بود که اگرچه این گروه نیز جزو القاعده است، اما با هم در رقابت هستند.

هلاکت یک سرکرده خطرناک گروه‌های تروریستی در ریف دمشق

ارتش سوریه موفق شد، یکی از خطرناک‌ترین سرکرده‌های گروه‌های تروریستی در ریف دمشق را در منطقه القلمون به هلاکت برساند.

داعش مقرهای گروه تروریستی «عثمان بن عفان» را تصرف و ۱۳ نفر را ربود

گروه تروریستی «داعش» ضمن تصرف مقرهای گروه تروریستی موسوم به «عثمان بن عفان» در ریف ادلب، ۱۳ نفر را از یک خانواده این منطقه ربود.

ارتش سوریه «جبهه النصره» در مسیر «ادلب – بنش» را هدف گرفت

ارتش سوریه مراکز تجمع و مقرهای «جبهه النصره» در مسیر «ادلب – بنش» را هدف گرفت و شماری از عناصر وابسته به این گروه را به قتل رساند و زخمی کرد.

مقاومت مردمی سپر دفاعی شهرک‌های نبل و الزهراء در برابر روزانه ۲۰ گلوله جنگی

شهرک‌های نبل و الزهراء از جمله مناطق شیعی سوریه است که با آغاز بحران سوریه در محاصره گروه‌های سلفی جهادی قرار گرفت و طی حدودا ۲ سالی از محاصره آنها، کمیته‌های مقاومت مردمی سپر دفاعی اهالی در برابر روزانه ۲۰ گلوله جنگی است.

ناپدید شدن افسر سعودی مسئول ارسال جنگجویان یمنی به سوریه

برخی منابع فاش کردند، افسر سازمان اطلاعات رژیم سعودی که مامور جذب جنگجویان یمنی برای اعزام به سوریه بود، ناپدید شده است.