به گزارش افکارنیوز، «نجاح واکیم» نماینده پیشین پارلمان لبنان و عضو جریان «الشعب» در گفت‌وگو با خبرگزاری «الشرق الجدید» تأکید کرده بود که عربستان از اینکه جرائمش از طریق «ماجد الماجد» سرکرده گردان‌های عبدالله العزام فاش شود بیمناک است.

واکیم تأکید کرده بود که درخواست ریاض برای باز پس گرفتن الماجد سوالات فراوانی را مطرح می‌کند از جمله اینکه این فرد برای چه گروهی و به نفع چه سازمانی کار می‌کند و به نظر می‌رسد که عربستان از اینکه جرائمش از طریق این فرد فاش شود بیمناک است.

ماجد الماجد تروریست عربستانی که از سال ۲۰۱۲ رهبری گردان‌های عبدالله العزام وابسته به القاعده را به عهده گرفته بود متهم اصلی حمله به سفارت ایران در بیروت در منطقه بئر الحسن حومه این شهر بود.

گردان عبدالله العزام از سال ۲۰۰۹ در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفته بود و نهادهای قضائی لبنان به صورت غیر حضوری حکم حبس ابد الماجد را به دلیل فعالیت در گروه‌های تروریستی را صادر کرده بود.

الماجد حدود ۵ روز پیش در لبنان بازداشت شده بود صبح امروز رسانه‌ها خبر مرگ او را به دلیل وخامت شرایط جسمی‌اش منتشر کردند.

این در حالی است که پیش از آن گزارش‌های رسانه‌‌ای و کارشناسان حاکی از آن بود که احتمالا ریاض تلاش خواهد کرد که این تروریست را سر به نیست کند.

این حوادث تنها چند هفته بعد از کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان به ارتش لبنان اتفاق افتاده است که سوالات زیادی را درباره نقش عربستان در مرگ مشکوک این تروریست بر میانگیزد.