به گزارش افکارنیوز، روزنامه جمهوری اسلامی‌ در قالب اخبار جهت اطلاع امروزسه شنبه خود نوشت:

* صدور فتواهای خلاف شرع توسط مفتی‌های وهابی همچنان ادامه دارد. به گزارش صراط به نقل از شبکه وهابی وصال عربستان، ناصر العمر مفتی وهابی عربستان در ادامه فتواهای گمراه کننده خود درباره تروریست‌های سوریه، اعلام کرد: از این به بعد در صورت عدم وجود غیر محارم برای مجاهدان در سوریه، آنها شرعاً می‌توانند از محارم از جمله خواهر خود در قالب جهاد نکاح استفاده کنند.

* وزیر خارجه بحرین در واکنش به سخنان حسنین هیکل روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور مصری گفت وی باید یا ادعاهای خود را در مورد مذاکرات ایران و اعراب بر سر بحرین و جزایر سه گانه ثابت کند یا دهانش را ببندد. به گزارش انتخاب، شیخ خالد بن احمد آل خلیفه گفت: اگر حسنین هیکل یک سند هم دارد که ادعاهای او در مورد جزایر سه گانه امارات و بحرین را ثابت می‌کند، ارائه کند. هیکل سردبیر سابق روزنامه الاهرام و از نزدیکان جمال عبدالناصر رئیس‌جمهور اسبق مصر است. او در مصاحبه‌ای که هفته گذشته منتشر شد گفت در مذاکرات ایران و اعراب بر سر آینده برخی از کشورهای خلیج فارس که خود را آماده " استقلال " می‌کردند، حضور داشته است. وی در این مصاحبه گفته بود اعراب با ایران به توافق رسیدند که بحرین در مقابل جزایر سه گانه، کشوری مستقل شود.

* سخن یزید، در انکار رسالت پیامبر اسلام اکنون از زبان "زهران علوش" رهبر تروریستهای "الجبهه اسلامیه" جاری شد. براساس فیلمی که بر روی شبکههای اجتماعی اینترنتی دیده شده، زهران علوش که از جمله پیروان تفکرات القاعده است و یا هم پیمانانش تحت شعار نبی محمد (صلیالله علیه و آله) میجنگد در صحبتی توهینآمیز میگوید: پیامبر ما ابوسفیان است نه [حضرت] محمد [صلیالله علیه و آله]؛ یزید هم گفته بود "لاخبرجاء ولاوحی نزل" علوش رهبر تروریستهایی متشکل از چهل گروه تروریستی را تشکیل میدهد که با پشتیبانی سعودی در چند ماه پیش اعلام موجودیت و استقلال نمود، آمریکا این گروه را یک گروه معتدل توصیف کرده و تلاش داشت آن را در کنفرانس ژنو ۲ بگنجاند، اما با انتشار این ویدئو بر همگان ثابت شده که این گروه نیز یک گروه افراطی است و با القاعده هیچ تفاوتی ندارد.