به گزارشافکارنیوز،خبرگزاری فرانسه اظهار کرد: مصاحبه ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا با تلویزیون آلمان چند روز پس از آن صورت گرفت که آناتولی کوچرنا، وکیل روسی این مرد در پی انتشار گزارشی از سوی وب سایت آمریکایی " بازفید " مبنی بر تهدیدها علیه اسنودن از جانب مقام‌های ناشناس پنتاگون و آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، موکلش بیم جان خود را دارد.

اسنودن ۳۰ ساله که هم اکنون در روسیه به سر می‌برد و به تازگی مدت پناهندگی‌اش در این کشور تمدید شده است در این مصاحبه گفت: این افراد که همان مقام‌های دولتی آمریکا هستند، گفته‌اند که قصد دارند تا مرا با خوراندن زهر یا شلیک گلوله به سرم بکشند.

در گزارش وب سایت " بازفید " که در چند روز با عنوان " جاسوس‌های آمریکایی خواهان مرگ ادوارد اسنودن هستند " از قول یکی از مقام‌های پنتاگون آمده است: من عاشق اینم که گلوله‌ای را در مغز اسنودن خالی کنم!

این وب سایت همچنین از قول یکی از تحلیل‌گران کنونی آژانس امنیت ملی آمریکا نوشت: من شخصا به دنبال اسنودن می‌روم و خودم او را می‌کشم.

یکی دیگر از افسران ارتش آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به وب سایت بازفید گفت، اسنودن در هر جا و هر موقعیتی هدف آمریکا است.

اسنودن به انجام خیانت و افشای اطلاعات محرمانه آمریکا درباره کنترل و شنود مکالمات تلفنی و بررسی داده‌های اینترنتی از سوی دولت واشنگتن تحت تعقیب و پیگرد قانونی این کشور قرار دارد.

وکیل روسی این مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرده بود موکلش توسط نیروهای امنیتی همراهی می‌شود و تدابیر امنیتی زیادی برای حفاظت از وی اتخاذ می‌شود.

این وکیل همچنین اعلام کرد که قصد دارد تا در صورت امکان از رسانهها بخواهد نام مقامهای آمریکایی که موکلش را تهدید کردهاند افشا کنند.