به گزارشافکارنیوز،خبرگزاری فلسطینی معا اظهار کرد: در حال حاضر کشورهای مختلفی در جهان به صف تحریم کنندگان پیوسته اند، این روند سبب شد تا برخی از کارشناسان پیش بینی کنند تلاش تل آویو برای مسدود کردن مذاکرات صلح با فلسطین می تواند سبب تشدید تحریم‌ها و به اعتباری سبب ضربه فنی اسرائیل شود.

تلویزیون اسرائیل گزارش مشروحی از ضربات ناشی از تحریم بر پیکر شرکت‌های اسرائیلی منتشر کرد و افزود: «‌این خسارات ناشی از تحریم تولیدات اسرائیلی به ویژه تولیدات آن دسته از شرکت‌ها وکارخانجاتی دانست که در مناطق اشغالی فلسطین مستقر هستند».

تلویزیون اسرئیل به سانسور خبری ناشی از خسارات تحریم‌ها اشاره کرد و در تعبیر از این موضوع اعلام کرد: «این اتفاق برای اسرائیل یک رسوایی است، که نمی خواهد حقیقت را بگوید».

یک وکیل حقوقی می گوید: «خسارات ناشی از تحریم ها بسیار زیاد است اما اسرائیل اخبار مربوط به آن را سانسور می‌کند، دهها شرکت برای پیدا کردن راه رهایی از خسارات به تکاپو افتاده‌اند، شرکت‌های بسیاری سرمایه گذارانشان را از دست داده اند و برخی از شرکت‌ها نیز مجبور شدند قراردادهای امضا شده خود را فسخ کنند».

در گزارش تلویزیون اسرائیل آمده است: «هر شرکتی که در خارج از اسرائیل و در اراضی اشغالی فلسطین قرار دارد از طرف کشورهای مختلفی در جهان مشمول تحریم شده است».

یک مقام محلی در شهرک یهودی نشین " ارئیل " می گوید: «‌تمامی کارخانجات در این شهرک تحریم شده‌اند، سخن من تحریم ارئیل نیست بلکه روی سخن من با تحریمی است که علیه اسرائیل وضع شده است».

" تزیپی لیونی " وزیر دادگستری کابینه بنیامین نتانیاهو در اسرائیل، مذاکرات را راه رهایی از فراگیر شدن تحریم می داند و می گوید: «تا زمانی که در حال مذاکره هستیم با تحریم جامع مواجه نخواهیم شد ولی اگر این مذاکرات متوقف شود شرایط ما بدتر از شرایطی خود شد که آفریقای جنوبی پیش از این تجربه کرده است».

سفیر انگلیس در اسرائیل نیز می گوید: «دوستان اسرائیل در جهان کم شده اند».

اما اندرسون از مقامات اتحاديه اروپا مي گويد: ما کالاهاي توليد شده در شهرکها را نمي خريم، اين کار بر اساس تصميمي است که از آغاز سال ۲۰۱۴ وارد مرحله اجرايي شده است، اين اقدام يک موضعگيری سياسی است و نمیتوان آن را ناديده گرفت.