گروه مخالف گرجستان، تجمع اعتراضآميزي را در طول شب در مقابل استوديوي تلويزيون دولتي در تفليس پايتخت اين کشور برگزار کرد. معترضان، ساکاشويلي را به ضعف در مقابله با فقر گسترده در اين کشور متهم ميکنند.

به گزارش " افکار " به نقل از پرس تی وی، بسیاری از معترضان برای دفاع از خود در صورت رویارویی با هر گونه سرکوب احتمالی از سوی نیروهای دولتی گرجستان، به چوب مسلح بودند.

در همین حال درگیر‎های دیگری نیز روز یکشنبه(۱ خرداد) هنگامی که پلیس در جریان یکی از تجمعات مخالفان ساکاشویلی، از گلوله‎های پلاستیکی و گاز اشک‎آور علیه تظاهرکنندگان استفاده کرد، به وقوع پیوست.

معترضان گرجستانی که از جانب " نینو بورجانادزه " متحد پیشین ساکاشویلی و رییس پارلمان گرجستان هدایت می‎شوند، امیدوارند بتوانند موفقیت ناآرامی‎ها در کشورهای عربی موسوم به بهار عرب را تکرار کنند.

مخالفان ساکاشویلی، وی را به انحصار قدرت و از دست دادن بخش‎های زیادی از قلمروی گرجستان در جریان جنگ کوتاه مدت این کشور با روسیه در سال ۲۰۰۸، متهم می‎کنند.

از سوی دیگر، ایراکلی اکرواشویلی رهبر مخالفان گرجستان و وزیر دفاع پیشین این کشور نیز وعده داده است که در طول هفته جاری از فرانسه به گرجستان بازخواهد گشت تا به معترضان در تظاهرات روز چهارشنبه(۴ خرداد) ملحق شود. وی در صورت بازگشت به گرجستان، با حکم یازده سال زندان به اتهام فساد مواجه می‎شود.

بازداشت اکرواشویلی در پی مخالفت وی با رییس جمهور گرجستان در سال ۲۰۰۷، به وقوع اعتراضات گسترده در این کشور دامن زد.

در همین حال، گروه مخالف گرجستان موسوم به مجمع ملی، مقامات گرجستانی را به بازداشت تعداد زیادی از مخالفان دولت و توقیف خودروهای متعلق به فعالان سیاسی، قبل از برپایی اعتراضات متهم کرده است.

اين در حالي است که وزارت کشور گرجستان اتهاماتي از اين دست را "کاملا نادرست" خوانده است