"هارولد کمینگ" که شب گذشته با رسانه های آمریکایی گفتگو می کرد با معذرت خواهی از مردم تاریخ ۲۱ اکتبر معادل با جمعه ۲۹ مهر را به عنوان تاریخ پایان جهان اعلام کرد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتد پرس، کمپینگ توضیح چندانی را درباره اینکه چرا پیش بینی قبلی وی محقق نشده نداد.

پیشتر " هارولد کمپینگ " دراظهارات عجیب خود گفته بود: تاریخ ۲۱ می(۳۱ اردیبهشت) ساعت ۶ عصر زمانی است که جهان به پایان می رسد.

بر پایه این گزارش، مسیحیان معتقدند که در زمان پایان جهان حضرت عیسی مجددا ظهور می کند و کمپینگ در اظهارات خود می گوید که در تاریخ ذکر شده پیامبر مسیحیان مجددا ظهور خواهد کرد.

به گفته این واعظ آمریکایی در آن تاریخ دو درصد از مردم جهان به بهشت می روند و مابقی ساکنان زمین نیز به مکان دیگری منتقل می شوند.

هر چند در گذشته نیز مبلغان زیادی از نزدیک بودن پایان جهان سخن گفته اند که اصلی ترین مورد آن آغاز سال ۲۰۰۰ میلادی و ۲۰۱۲ است اما گویا مردم آمریکا این پیام کمپینگ را جدی گرفته و در بزرگراه های برخی از ایالات های آمریکا بیلبوردها و نوشته هایی از سخنان او به چشم می خورد.

کمپینگ که هم اکنون ۸۱ سال دارد و در سنین جوانی نیز به کار فنی اشتغال داشته از طریق یک شبکه رادیویی محلی پیام خود را مخابره کرده است.

این شبکه رادیویی که بیشتر تولیدات آن برنامه های مذهبی است به ۴۸ زبان دنیا برنامه پخش می کند. همین امر موجب شده تا کمپینگ بتواند هواداران زیادی را در سراسر جهان برای خود دست و پا کند.

بیشترین هوادارن کمپینگ در کشورهای روسیه، افریقای جنوبی و ترکیه زندگی می کنند. این واعظ آمریکایی می گوید: بعد از ۷۰ سال مطالعه انجیل روشی ابداع کرده ام که با استفاده از ریاضیات اتفاقات آینده را پیش بینی کنم.

کمپینگ در توضیح پیش بینی قبلی خود گفته بود : تاریخ ۲۱ می را از آن رو پایان تاریخ اعلام کرده ام چون این روز ۷۲۲ هزار و پانصدمین روز پس از تاریخ اول آوریل ۳۳ سال پس از میلاد حضرت مسیح است. این تاریخ روزی است که حضرت مسیح را به صلیب کشیده اند وعدد ۷۲۲ هزار و ۵۰۰ از ضرب سه عدد مقدس پنج، ۱۰ و ۱۷ به دست آمده است (البته این اعداد را باید دوبار در هم ضرب کنید). زمانی که من این عدد را بدست آوردم تصمیم گرفتم تا آن را به اطلاع مردم جهان برسانم.