به گزارش افکارنیوز، روزنامه " هسپرس " چاپ مغرب فاش کرد که جلسه‌های گفتگوی فکری داخل زندان‌های این کشور در نهایت منجر به پیوستن زندانیان به گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به " داعش " در سوریه شده است.

براساس اطلاعات منتشر شده در این روزنامه، خانم «فتیحه حسنی» ملقب به " ام آدم المجاطی " از فعالان سیاسی مغرب و سلفی‌های این کشور به همراه دوست خود «اسامه آلمانی» با گروهک تکفیری داعش در سوریه بیعت کرده است.

بیعت زن فعال سیاسی با رهبر داعش + عکس


«اسامه آلمانی» و «فتیحه حسنی» فعال سیاسی مغربی

" هسپرس " در گزارش خود اعلام کرده که اکثر زندانی‌های سلفی در جلسات مناظره فکری که در داخل زندان برگزار می‌شود شرکت کرده و دیگر زندانی‌های قدیمی که اکنون آزاد شده‌اند به این جلسات می‌پیوندند و از پیوستن به گروه دولت اسلامی عراق و شام سخن می‌گویند.

ام آدم که پیش از این سخنان افراط‌گرایانه وی باعثجنجال شده بود در اوایل ماه جاری اعلام کرد که او و خواهرش معروف به «اسامه آلمانی» با " دولت اسلامی عراق و شام " بیعت کرده‌اند.


این زن سلفی در نامه‌ای نوشته است: " من و خواهرم اسامه آلمانی فکر کردیم که برخلاف هر مردی که می‌ترسد و خودی نشان نمی‌دهد، با وجود هزاران مایل دوری با دولت اسلامی در عراق و شام امیر مؤمنین آن ابوبکر بغدادی قرشی مبایعت کنیم ".

بیعت این فعال زن مغربی باعث بروز جنجال در بین سیاسیون و فعالان اجتماعی این کشور آفریقایی شده است.