به گزارش خبرآنلاين ،استون مارتین V۱۲ Zagato که محصول همکاری مجدد خودروساز انگلیسی استون مارتین با خانه طراحی ایتالیایی Zagato است، برای بزرگداشت ۵۰امین سال تولید محصول موفق همکاری پیشین این دو شرکت یعنی DB۴GT Zagato رونمایی شده است. V۱۲ Zagato که یک طراحی مدرن از DB۴GT Zagato است، ماه آینده در مسابقات اتومبیلرانی ۲۴ ساعته نوربرگرینگ شرکت خواهد کرد.خانه طراحی Zagato که با بسیاری از خودروسازان مطرح معاصر در طراحی خودروهایی استثنایی همکاری داشته، تاکنون در طراحی چندین مدل از شناخته‌شده‌ترین و موفق‌ترین نمونه‌های استون مارتین مانند DB۴GT Zagato, V۸ Vantage Zagato and DB۷ Zagato با این خودروساز همکاری کرده است.

از میان این طرح‌ها، نمونه DB۴GT Zagato که اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی به نمایش عمومی گذاشته شد، بیشتر سال‌های عمرش را در پیست‌های گوناگون مسابقه سپری کرد.

به گزارش آتوبلاگ، برای استون مارتین V۱۲ Zagato سقفی دو جداره طراحی شده که فضای بیشتری را در اختیار راننده قرار خواهد داد و استفاده از کلاه ایمنی را برای رانندگان ساده‌تر خواهد کرد.

طراحی چراغ‌های عقب این خودرو از فراری FF اقتباس و برای ساخت بدنه V۱۲ Zagato از آلومینیوم استفاده شده است. بدنه این خودرو دست‌ساز است و احتمالا رنگ آن شما را یاد آنتادور، محصول تازه لامبورگینی می‌اندازد.

برای به حرکت درآوردن این بدنه آیرودینامیک و مقاوم آلومینیومی یک موتور V۱۲ به ظرفیت ۶ لیتر در نظر گرفته‌شده که می‌تواند توانی معادل ۵۱۰ اسب‌بخار تولید کند. گشتاور نیروی تولید شده ۵۷۰ نیوتن‌متر خواهد بود. این موتور در قسمت میانی و جلوی خودرو تعبیه شده و نیروی لازم برای حرکت چرخ‌های عقب آن را تأمین خواهد کرد.

برای این خودرو جعبهدنده ششسرعته دستی پیشبینی شده و امکان تغییر حالت حرکت وجود خواهد داشت. ظرفیت باک این خودرو که میتواند به عنوان خودروی جاده نیز استفاده شود، ۱۲۰ لیتر است.