به گزارشافکارنیوز،روزنامه المنار لبنان به نقل از برخی منابع نزدیک به دفتر امیر قطر نوشت: تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نشستی محرمانه با چهار تن از رهبران جریان اخوان المسلمین مصر در دفترش متعهد شد ۵۰۰ میلیون دلار برای حمایت از اخوان المسلمین مصر بپردازد.

به گفته منابع مذکور این مبلغ برای حمایت از اخوان المسلمین در ادامه اقدامات تروریستی علیه ارتش و پلیس در مصر و عملیات‌های تروریستی دیگر در این کشور اختصاص داده شده است.

روزنامه المنار نوشت: پادشاه قطر تسهیلات متعددی را برای حمایت از تروریست‌ها و ایجاد هماهنگی و همکاری میان آنها با گروه‌های اخوان المسلمین جهت ورود به خاک مصر، انجام اقدامات تروریستی علیه شهروندان مصری و تاسیسات دولتی و همچنین ارائه طرح‌هایی برای برگزاری راهپیمایی و تجمعات اعتراضی در راستای مانع تراشی در روند پیشرفت اقتصادی مصر ارائه کرده است.

این منابع هچنین از وجود یک پایگاه نظامی در داخل قطر برای آموزش عوامل تروریستی جهت انتقال آنها به مصر خبر دادند.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند که دستگاه امنیتی قطر از رسانهها و همچنین یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین و پدر معنوی اخوان المسلمین خواستند که ضمن ایراد اظهارات تحریکآمیز علیه نظام کنونی مصر جنگ رسانهای را در این خصوص به پا کنند.