به گزارشافکارنیوز،سید محمد آیت‌اللهی مسئول امور رسانه‌ای سفارت کشورمان در باکو، هرگونه ارتباط ایران با دو تبعه دستگیر شده جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد.

وی گفت: دو نفر افراد بازداشت شده در باکو، ایرانی نبوده و هیچ ارتباطی با نهادهای امنیتی ایرانی نداشته‌اند.

آیت‌اللهی افزود: روابط تهران - باکو در سایه احترام و اعتماد متقابل، رو به توسعه می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری ترند، کابینه دولت جمهوری آذربایجان صبح امروز(چهاارشنبه) در جلسه علنی مجلس ملی این کشور گزارش سال ۲۰۱۳ میلادی خود در زمینه اقدامات صورت گرفته در مبارزه با تروریسم و ضد جاسوسی را ا تقدیم مجلس کرد.

در این گزارش امده است که در طول سال گذشته میلادی یک تبعه آذربایجان که اقدام به گردآوری اطلاعات در رابطه با صنایع نفتی، مقامات دولتی و وضعیت سیاسی - اجتماعی این کشور و انتقال ان به کشور خارجی فعالیت می کرد دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش، همچنین یک تبعه دیگر آذربایجانی که با همکاری اتباع ارمنستان مقیم روسیه اقدام به جعل اسناد می‌کرد در سال ۲۰۱۳ بازداشت شده است.

این گزارش می افزاید که ۲ تبعه دیگر آذربایجانی که با دستور نهادهای امنیتی ایران اقدام به عکسبرداری و فیلم برداری و گردآوری اطلاعات از اتباع اسرائیلی مقیم باکو و محل زندگی آنها میکردند دستگیر شدهاند و آنها همچنین متهم به گردآوری اطلاعات از پایگاههای داده شبکههای تلفن همراه و نیز پلیس راه آذربایجان شدهاند.