به گزارش افکارنیوز، محمدجواد ظریف و فومیو کیشیدا وزرای امور خارجه ایران و ژاپن عصر امروز(چهارشنبه) در توکیو مناسبات دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این مذاکرات مواضع دو کشور در مورد تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی هم مورد بحثو رایزنی قرار گرفت.

ظریف در این ملاقات ضمن تشریح دیدگاه‌های تهران نسبت به مذاکرات هسته‌ای، ابعاد فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان را تبیین کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط تهران و توکیو را نزدیک، خوب و با سابقه طولانی خواند و اظهار داشت: این روابط برای تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدواریم مناسبات به نفع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

ظریف ابراز امیدواری کرد: همکاری‌های دو کشور در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت تقویت صلح و امنیت جهانی به خوبی پیش برود.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: ما نسبت به حرکتی که آغاز کرده‌ایم، بسیار جدی هستیم و جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اراده سیاسی، پایان دادن به یک بحران غیرضروری را دنبال کرده و بر همین مبنا مسیر مذاکرات جامع و گام نهایی را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: رفع نگرانی از نظر ما بحثمهمی است چرا که مردم ایران نسبت به مواضع غرب در موضوع هسته‌ای بسیار نگران بوده و بی اعتماد هستند.

ظریف و همتای ژاپنی اش ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات سوریه، افغانستان و تحولات خاورمیانه تداوم مشورت و تبادل نظر در این موارد را مورد توافق قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: امنیت خلیج فارس و ثبات و آرامش منطقه و روابط خوب با همسایگان از اولویتهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.