گوگل از روز پنج شنبه عكس برداري از برخي خيابان ها و همين طور آثار تاريخي مشهور در نقاط مختلف هند را آغاز كرده و اين كار را در هفته هاي آينده هم ادامه مي دهد.
گوگل قصد دارد سرویس نمای خیابانی خود را برای هندی ها نیز ارائه کند و با این کار نگرانی در مورد نقض حریم شخصی کاربران اینترنت در این کشور هم آغاز شده است.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، گوگل از روز پنج شنبه عکس برداری از برخی خیابان ها و همین طور آثار تاریخی مشهور در نقاط مختلف هند را آغاز کرده و این کار را در هفته های آینده هم ادامه می دهد.
با انجام عکس برداری های ۳۶۰ درجه کاربران می توانند تصاویر زیبایی را از نقاط مختلف هند بر روی اینترنت با کیفیت بالا مشاهده کنند، اما نکته در اینجاست که گوگل در ۲۵ کشور دیگر هم این کار را انجام داده و هر بار اخباری در مورد جمع اوری اطلاعات شخصی کاربران از طریق شبکه های بی سیم مجاور یا عکس برداری از اماکن خصوصی یا دولتی بدون کسب اجازه هم منتشر شده است.
مشخص نیست آیا گوگل رویه خود را در هند اصلاح خواهد کرد یا کماکان قصد دارد به قانون شکنی های خود ادامه دهد.
سرویس یاد شده اولین بار در سال ۲۰۰۷ در آمریکا راه اندازی شد و از همان زمان جنجال های فراوانی به علت نقض حریم شخصی از طریق این سرویس هم به راه افتاد.
اولين تصويربرداري هاي گوگل در هند از ايالت بنگلور آغاز خواهد شد.