به گزارش افکارنیوز، یک هواپیمای لبنانی ۲۰ دقیقه پس از پرواز مجبور به بازگشت به فرودگاه بیروت شد زیرا پسر وزیر راه عراق از این پرواز جا مانده بود.

خبرگزاری رسمی لبنان در این باره گزراش داد که مقامات لبنانی گفته اند: این هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی لبنان(MEA) قبل از پرواز براساس مقررات بین المللی، ‌نام دو مسافر غایب از جمله مهدی عامری(پسر هادی عامری وزیر راه عراق) را اعلام کرد و پرواز برای چند دقیقه منتظر آنها ماند ولی به دلیل تاخیر این مسافران، پرواز بدون حضور آنها انجام شد.

با این حال هواپیما ۲۰ دقیقه پس از پرواز و ترک لبنان به سمت عراق، ‌ مجبور شد دوباره به فرودگاه بیروت بازگردد زیرا مقامات عراقی به هواپیما اطلاع دادند مانع از فرود آن در بغداد خواهند شد.

مقامات عراقی به دفتر شرکت هواپیمایی لبنان در بغداد اطلاع داده بودند در صورتی که هواپیمای لبنانی حامل پسر وزیر راه عراق نباشد به آن اجازه فرود در بغداد را نخواهند داد.

به دنبال این اتفاق، ‌هواپیمای لبنانی به بیروت برگشت و این پرواز با ۷۱ مسافر کنسل شد.
شرکت هواپیمایی لبنان در این باره توضیح داد: ‌ در حال تماس با مقامات مسؤول در عراق برای پیگیری این موضوع و راه های جبران خسارت های مادی این اتفاق است.

علی موسوی مشاور رسانه ای نخست وزیر عراق هم اعلام کرد: نخست وزیر دستور داد ضمن پیگیری این مسئله، عاملان این حادثه شناسایی و اخراج شوند.