یکی از خبرگزاریهای ترکیه به نقل از منابع فلسطینی از دیدار نمایندگان جنبش حماس و فتح در آنکارا به منظور ادامه گفتوگو بین این دو گروه فلسطینی خبر داد.
به گزارش فارس، خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از آژانس خبری فلسطینی " معان " نوشت که برخی از مسئولان جنبش حماس و فتح برای شرکت در یک نشست مشترک به منظور توسعه دیالوگ بین این دو گروه فلسطینی به آنکارا آمده‌اند.
اشرف جمعه یکی از نمایندگان جنبش فتح در پارلمان فلسطین که در این نشست حضور داشته اعلام کرد که این نشست از سوی یکی از نهادهای غیردولتی فنلاندی روز شنبه گذشته ترتیب داده شده و گروه فتح با رهبران حماس مذاکراتی داشته است.
وی گفت که در این نشست از سوی گروه فتح اعضای شورای انقلاب فتح به همراه شهردار خان یونس و از جنبش حماس نیز احمد یوسف مشاور سیاسی اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب مردم فلسطین و تنی چند از نمایندگان حماس در پارلمان فلسطین و نیز نمایندگانی از سوی وزارت امور خارجه ترکیه شرکت کردند.
اشرف جمعه در مورد موضوعات مورد مذاکره در این نشست نیز اظهار داشت که علاوه بر بررسی راهکارهای تقویت دیالوگ بین دو طرف و به اجرا گذاشتن راهکارهای سازش بین دو گروه، همه مسائل و اختلافات موجود بین طرفین به بحثو گفت‌وگو گذاشته شد. وی هدف از این نشست را ایجاد گفتمانی مشترک برای دیالوگ بین حماس و فتح عنوان کرد.
اشرف جمعه همچنین با اشاره به توافقنامه امضا شده بین حماس و فتح در ماه گذشته در ادامه تصریح کرد که به احتمال زیاد دولت وحدت ملی در فلسطین ظرف دو هفته آتی تشکیل شود.
از سوی دیگر اسماعیل العسکر یکی از نمایندگان حماس که در این نشست شرکت کرده بود نیز ابراز امیدواری کرد که این نشست فصل جدیدی در روابط و همکاری های آتی دو گروه باز کند.