به گزارش فارس، پيش از تشكيل رژيم اسرائيل، دو گروه از يهوديان تروريست مشغول پاكسازي فلسطين از ساكنان عرب و اشغالگران انگليسي بودند. بيرحمترين اين گروهها، جنگجويان آزادي اسرائيل بودند كه بعد از "آوراهام اشترن "، پايهگذار اين گروهها، به نامهاي "LEHI " يا "باند اشترن "، گانگسترهاي خشن، نيز شناخته ميشدند.

بیشتر حمایت مالی از این تروریست‌های یهودی از طریق آمریکا تامین می‌شد. باند اشترن، پول جمع‌آوری‌شده را تحت نامی جعلی موسوم به " دوستان آمریکایی جنگجویان آزادی اسرائیل " دریافت می‌کردند. آقای " شپارد ریفکین "، بعد از جدایی فلسطین از سازمان ملل و پیش از تشکیل رژیم صهیونیستی در ماه مه سال ۱۹۴۸ میلادی، مدیر اجرایی بود.

" ریفکین " از " آلبرت انیشتین " درخواست کرد تا جهت افزایش پول آمریکایی‌ها برای تامین تسلیحات برای بیرون کردن عرب‌ها و ساخت رژیم یهود کمک کند.

در تاریخ دهم آوریل، یک روز پس از قتل‌عام اعراب در " دیر یاسین "، انیشتن در پاسخ به درخواست ریفکین، باند اشترن را تروریست و جنایتکاران گمراه نامید.

نامه یک‎صفحه‌ای انیشتین روی نوشت‌افزار برجسته او(در زیر مشاهده کنید) در تاریخ ۲۱ ماه ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی در چهارمین شرکت جهانی و قدیمی حراج موسوم به " سوتیبای " به حراج گذاشته شد.

این نامه توسط " دنیل مک گوان "، مدیر اجرایی " یادبود دیر یاسین "، به قیمتی معادل ۸ هزار و پانصد دلار به‏علاوه هزار و ۷۰۰ دلار کمیسیون و کارمزد و ۱۷۵ دلار هزینه حمل با کشتی خریداری شد.

این نامه بخشی از آرشیو یادبود دیر یاسین خواهد شد؛ آرشیوی که شامل اسناد، تصاویر و گزارشات صوتی از این قتل‌عام است.

متن کامل نامه به شرح زیر می‌‌باشد:
۱۰ آوریل سال ۱۹۴۸

آقای شپارد ریفکین
مدیر اجرایی
دوستان آمریکایی جنگجویان آزادی اسرائیل
خیابان دوم، پلاک ۱۴۹
نیویورک

آقای گرامی؛
زمانی‌که احتمال دارد یک فاجعه قطعی و واقعی برای ما در فلسطین اتفاق بیفتد، اولین مسئول این فاجعه، انگلیس و دومین پاسخگوی این فاجعه سازمان‌های تروریستی هستند که مقامات خود ما آنها را به وجود آورده‌اند.
من تمایلی به دیدن کسانی که با اشخاص جنایتکار و گمراه مرتبط هستند، ندارم.

با احترام؛
آلبرت انیشتین