به گزارش افکارنیوز، مهمترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توان در هلاکت سرکرده گروه تروریستی «شام‌الاسلام» در ریف لاذقیه، هلاکت بارزترین تروریست‌ متخصص مواد منفجره در سوریه، حضور ۳۰۰ نظامی آلمانی در عملیات انتقال و نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه، برافراشتن پرچم سوریه بر بلندای تپه ۴۵، ثبیت مواضع ارتش در نقاط مختلف تپه + عکس و فیلم، ادامه حملات موشکی القاعده به شهرک شیعه‌نشین «فوعه» در ریف ادلب و به دست گرفتن کنترل شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی دمشق از سوی ارتش سوریه ملاحظه کرد.

ارتش سوریه کنترل شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت

با ورود ارتش سوریه به مناطق و کوی‌های شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی دمشق و فرار عناصر تروریستی از آن، کنترل کامل این شهرک در نزدیک دمشق را در دست گرفت.

کماندوهای ارتش سوریه سرود پیروزی بر قله ۴۵ می‌خوانند + فیلم

کماندوهای نیروی ویژه ارتش سوریه پس از تحکیم مواضع خود در منطقه استراتژیک ۴۵، سرود پیروزی را بر فراز یکی از قله‌های این منطقه می‌خوانند.

پشت پرده ادعای سفر «جربا» به ریف شمالی لاذقیه + عکس

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر سفر رئیس ائتلاف معارضان سوری به برخی مناطق ریف لاذقیه منتشر شد، سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که با توجه به شرایط خاص حاکم بر این مناطق، آیا جربا واقعا به این مناطق سفر کرده است.

پیشروی سریع ارتش در شهرک «ملیحه» / پاک‌سازی کامل منطقه ظرف هفته آتی

یک منبع میدانی سوری با اشاره به پیشروی سریع ارتش سوریه در منطقه «ملیحه» در ریف دمشق، تاکید کرد براساس برنامه‌های میدانی ریخته‌شده، ارتش ظرف هفته آتی این شهرک را از عناصر مسلح پاک‌سازی خواهد کرد.

ادامه حملات موشکی القاعده به شهرک شیعه‌نشین «فوعه» در ریف ادلب

گروه‌های تروریستی وابسته به «القاعده» همچنان به حملات خود با موشک‌های «گراد» به شهرک شیعه‌نشین «فوعه» در ریف ادلب، واقع در شمال غربی سوریه ادامه می‌دهند.

برافراشتن پرچم سوریه بر بلندای تپه ۴۵ / تثبیت مواضع ارتش در نقاط مختلف تپه + عکس و فیلم

یک منبع نظامی سوری با اشاره به اینکه نیروهای ارتش سوریه امروز پنج‌شنبه پرچم سوریه را بر بلندای تپه استراتژیک ۴۵ برافراشتند، از تثبیت و تحکیم مواضع ارتش در نقاط مختلف این تپه خبر داد.

حضور ۳۰۰ نظامی آلمانی در عملیات انتقال و نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه

آلمان در صورت تصویب پارلمان این کشور، در عملیات نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه همکاری خواهد کرد.

آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه در شهرک «ملیحه» در غوطه شرقی دمشق

نیروهای ارتش سوریه پس از ناکامی تلاش‌ها برای به نتیجه رساندن آشتی ملی در برخی مناطق ریف دمشق در جنوب سوریه، عملیات نظامی گسترده‌ای را منطقه غوطه شرقی دمشق و به طور مشخص در شهرک «ملیحه» آغاز کردند.

هلاکت بارزترین تروریست‌ متخصص مواد منفجره در سوریه

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند یکی از بارزترین تروریست‌های متخصص مواد منفجره در سوریه را در ریف دمشق به هلاکت برسانند.

تروریست تکفیری کمربند انتحاری خود را در بین دوستانش منفجر کرد + فیلم

به تازگی پایگاه‌های مختلف اینترنتی فیلمی از یک تروریست تکفیری را در سوریه پخش کرده‌اند که به اشتباه کمربند انتحاری خود را در بین دوستانش که در حال بزم و پایکوبی بودند، منفجر می‌کند.

هلاکت سرکرده گروه تروریستی «شام‌الاسلام» در ریف لاذقیه

منابع خبری معارضان سوری از هلاکت سرکرده گروه تروریستی شامالاسلام، یکی از خطرناکترین گروههای وابسته به القاعده در سوریه خبر دادند. وی در نبردهای ریف شمالی لاذقیه حضور و مشارکت داشت.