این نرم افزار جدید که می تواند ۲۵۰۰ کانال تلویزیونی کدگذاری شده را باز کند اخیرا با استقبال فراوانی از سوی مردم مصر مواجه شده و حداقل ۲۵۰ هزار کاربر مصری آن را از طریق اینترنت دریافت (download) کرده و آن را بر روی رایانه شخصی خود نصب کرده اند.

به گزارش مهر به نقل از القدس العربی، بنابر این گزارش، این جدیدترین فعالیت موساد در جهت نفوذ در رایانه های مردم مصر محسوب می شود که در آن از طریق این نرم افزار کم حجم تمامی اطلاعات رایانه ای مردم مصر به تل آویو ارسال می شود.


بررسی منابع اطلاعاتی نشان می دهد که این نرم افزار اطلاعات رایانه های شخصی مردم مصر شامل آدرس الکترونیکی، نامه های الکترونیکی ارسال و دریافت شده، شماره تلفنها و دیگر اطلاعات شخصی را به مراکز اطلاعاتی موساد در تل آویو ارسال می کند.

بر این اساس، تحرک سریع موساد در جهت نفوذ در یارانه های شخصی مردم مصر دقیقا پس از انقلاب ۲۵ ژانویه این کشور رخ داده و تل آویو هم اکنون در صدد جمع آوری تمام اطلاعاتی است که شاید در جریان تحولات اخیر این کشور از دستیابی به آنها بازمانده بود.

گزارشها نشان می دهد تنها در سه ماه فوریه، مارس و آوریل گذشته ۲۵۰ هزار نفر از کاربران مصری این نرم افزار کوچک را بر روی رایانه های شخصی خود نصب کرده اند. بر این اساس با توجه به اینکه اطلاعات شخصی این رایانه ها به صورت کد برای موساد ارسال می شود، کاربران عادی در مصر هرگز نمی توانند جاسوسی این نرم افزار را در ۲۴ ساعت شبانه روز تشخیص دهند.

بنابر این گزارش نرم افزار موردنظر بر روی رایانه های شخصی نصب شده و ۲۵۰۰ شبکه ماهواره ای کدگذاری شده را باز می کند، امری که استقبال شدید مردم مصر روبرو شده است.