به گزارش افکار به نقل از خبرگزاري فرانسه، "باراك اوباما " رئيسجمهور آمريكا روز گذشته از جامعه بينالملل خواست تا از آن دسته افرادي كه در ايران، به ادعاي وي براي آزادي مبارزه ميكنند، حمايت كنند.
اوباما در بیانیه‌ای که توسط یکی از مشاوران حقوق بشر وی قرائت شد، اعلام کرد: شجاعت مردم ایران الگویی برای ماست و همین امر نیز ما را تحریک می‌کند تا به تلاش‌هایمان برای تغییر مسیر تاریخ در راستای اجرای عدالت ادامه دهیم.
در دوران دولت جمهوری‌خواه قبلی در آمریکا، کنگره قانونی را برای تامین بودجه جهت براندازی جمهوری اسلامی به تصویب رساند که بخش اعظم این بودجه صرف حمایت از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در داخل و خارج ایران می‌شود.
اوباما می‌افزاید: این مسئولیت تمام مردم آزاد و ملت‌های آزاد است که به وضوح اعلام کنند که ما در طرف آن دسته از مردمی در ایران هستیم که به دنبال آزادی، عدالت و شأن و منزلت هستند.
منظور باراک اوباما از این دسته از مردم تنها کسانی است که مخالف جمهوری اسلامی هستند، به عبارت بهتر تنها کسانی که مخالف جمهوری اسلامی هستند به دنبال آزادی، عدالت و شان و منزلت هستند.
اوباما همچنین مدعی شد: انتخابات سال گذشته ایران به این دلیل به یاد آورده خواهد شد که دولت ایران چقدر بی‌رحمانه مخالفان را سرکوب کرد و مردم بی‌گناه را از جمله یک زن جوان که در خیابان کشته شد، به قتل رساند.
وی ادامه داد: شجاعت بسیاری از مردم ایران در رویارویی با سرکوب‌گری شدید دولت این کشور الهام‌بخش است. این جریان، یادآور جنبش‌های دموکراتیکی است که طی سال‌ها، آزادی بزرگتر و احترام به حقوق جهانی برای هر منطقه از جهان را به همراه داشت.
چندی پیش در پی ضرب و جرح شدید یک سیاهپوست توسط پلیس لس‌آنجلس، این ایالت با نا آرامی‌های گسترده‌ای روبرو شد که طی آن نیروهای پلیس و امنیتی امریکا نتوانستند این ناآرامی‌ها را در لس‌آنجلس کالیفرنیا کنترل کنند و در نهایت تفنگداران نیروی دریایی با خودروهای زرهی وارد این شهر شده و اوضاع را تحت کنترل خود درآوردند.
اغتشاشات پس از انتخابات تهران هیچ‌گاه تمام پایتخت را در بر نگرفت تنها در برخی مناطق شمالی تهران به صورت محدود ادامه یافت. همچنین در دوره اول انتخاب جورج بوش به ریاست جمهوری آمریکا، در حالی که تنها یک درصد میان بوش و رقیب او ال‌گور فاصله بود علی رغم اعتراض ال‌گور به نتایج انتخابات و به قدرت رسیدن بوش با رای قضایی دادگاه عالی هرگز تجمع و راهپیمایی در آمریکا صورت نگرفت.
در آمریکا سال‌ها است که تنها دو حزب می‌توانند قدرت را در این کشور به دست بگیرند و هر گونه فعالیت مستقل سیاسی با خشونت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی و لابی‌ها و زد و بند‌های سیاسی حذف و منکوب می‌شود.