پرس تی وی نوشت:
مولن از ذکر شمار کسانی که قرار است این ماموریت نظامی را رها کنند، خودداری کرد، اما در عین حال گفت که شاهد " کاهش بسیار قابل توجهی " در تعداد این افراد بوده است.

وی همچنین اذعان کرد که روابط بین واشنگتن و اسلام آباد پس از عملیات نظامی خودسرانه امریکا در خاک پاکستان و ادعای کشتن اسامه بن لادن سرکرده القاعده به‎ دست نیروهای امریکایی در در این عملیات، به سطح پایینی کاهش یافته است.

مولن به خبرنگاران دفاعی در واشنگتن گفت، " بی‎گمان از میزان حمایت کاسته می‎شود و این مساله به زمان دشوار پیش‎روی ما ارتباط دارد. "

وی افزود، " در حال حاضر، زمان نسبتا سختی را تجربه می‎کنیم و این وضعیت ادامه می‎یابد. "

گزارش‎ها حاکی است که دولت باراک اوباما، رییس جمهور امریکا بر سر آینده مناسباتش با پاکستان دچار دو دستگی شده است.

اوباما ادعا کرد که بن لادن اول ماه مه(۱۱ اردیبهشت) در محل اختفایش در پاکستان به‎دست نیروهای امریکایی کشته شد. برخی از مقامات کاخ سفید با اشاره به‎اینکه اسلام آباد از مکان اقامت بن لادن خبر داشت، خواستار واکنش محکمی در این زمینه شده‎اند.

این در حالی است که برخی دیگر معتقدند که هرگونه اقدام تلافی جویانه، برخورداری از کمک پاکستان را که به ‎گفته آن‎ها برای عملیات نظامی امریکا در افغانستان، حیاتی است، به‎مخاطره می‎اندازد.

قانون‎گذاران پاکستانی اخیرا با تصویب قطعنامه‎ای، حمله امریکا در خاک این کشور را که گفته می‎شود بن لادن در جریان آن کشته شد، محکوم کردند و خواستار تجدیدنظر در روابط با امریکا و دیگر کشورهای غربی شدند.

همچنین در قطعنامه مزبور، مساله تحقیق مستقل از حمله امریکا قید شده است. پارلمان پاکستان این حمله را اقدامی یک‎جانبه و ناقض حق حاکمیت این کشور خواند.

قانونگذاران پاکستانی در این قطعنامه هشدار دادند که تکرار حملاتی از این دست، میتواند تبعات شدیدی برای صلح و امنیت در منطقه و جهان داشته باشد.