مقامات رژیم صهیونیستی ضمن اعلام آماده باش سراسری در فلسطین اشغالی، تهدید كرده اند همانند سالروز نكبت علیه فلسطینی ها و اعرابی كه در سالروز نكسه (سالروز شكست اعراب در جنگ با رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷) در مرزهای فلسطین اشغالی حاضر شوند، از زور استفاده خواهند كرد.

به گزارش العالم؛ " بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز(پنجشنبه) گفت: اسراییل اجازه نخواهد داد عبور از مرزها مانند آنچه در سالروز نکبت در ماه مه گذشته اتفاق افتاد، تکرار شود و به تلاش ها برای عبور از مرزها در سالروز جنگ ۶۷ با قاطعیت واکنش نشان خواهد داد.

نتانیاهو به عبور گروه هایی از جوانان فلسطینی از مرز با جولان اشغالی سوریه و مرز با لبنان برای تاکید بر حق بازگشت در سالروز نکبت اشاره کرد و آن را " تلاشی برای متزلزل کردن رژیم صهیونیستی " دانست.

صدها نفر از جوانان فلسطینی از طریق جولان سوریه از مرزها عبور کردند و برخی از آنها به عمق فلسطین اشغالی و تا تل آویو رسیدند.

این موضوع موجی از انتقادها را در افکار عمومی رژیم صهیونیستی برانگیخت و آن را شکست اطلاعاتی و امنیتی رژیم حاکم دانستند هر چند که در سالروز نکبت ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیدند و دهها نفر زخمی شدند.

" یگال بلمور " سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: اسراییل این هفته از طریق طرف سوم این پیام را به سوریه، لبنان و سازمان ملل ارسال کرده است که آسیب وارد کردن به حاکمیت خود را در سالروز جنگ ۶۷ نخواهد پذیرفت.

وی افزود: اسراییل برای جلوگیری از تکرار حوادثسالروز نکبت در ماه گذشته در سالروز جنگ ۶۷ از همه شیوه های پیشگیرانه و اطلاعاتی استفاده می کند.

" بنی گانتس " فرمانده ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت: ارتش در همه جبهه ها برای مقابله با فعالیت های سالروز جنگ ۶۷ آماده می شود و نیروهای خود را در مناطق مرزی تقویت و مقر فرماندهی خود را به خط مقدم منتقل خواهد کرد.

وی افزود: انقلاب های عربی بیانگر بی ثباتی در خاورمیانه است.

پلیس رژیم صهیونیستی نیز برای مقابله با فعالیت های سالروز جنگ ۶۷ آماده می شود و از امروز جمعه نیروهای خود را در چند منطقه بویژه قدس و مناطق مرزی تقویت می کند.

از سوی دیگر دیروز در رژیم صهیونیستی اعلام شد که " مسئولیت محافظت از مرزها در منطقه العربه میان اسراییل و اردن به علت تهدیدات جدید ناشی از بی ثباتی در خاورمیانه به ویژه در شبه جزیره سیناء از گارد مرزی به یک واحد نظامی منتقل شده است ".

در مقابل " گدعون لیوی " نویسنده چپگرای مقامات رژیم صهیونیستی را متهم کرد که " برای ترساندن اسرائیلی ها از ایران، اعراب و فلسطینی ها مبالغه می کنند ".

لیوی در مقاله ای كه دیروز در روزنامه صهیونیستی (هاآرتص) منتشر شد، فاش كرد كه صدها هزار نفر از اسراییلی ها به علت اطمینان نداشتن از ماندن خود در اسراییل و احتیاط برای روز طوفانی، گذرنامه غربی در اختیار دارند".