مولن از ذکر شمار کساني که قرار است اين ماموريت نظامي را رها کنند، خودداري کرد، اما در عين حال گفت که شاهد "کاهش بسيار قابل توجهي" در تعداد اين افراد بوده است.

وی همچنین اذعان کرد که روابط بین واشنگتن و اسلام آباد پس از عملیات نظامی خودسرانه امریکا در خاک پاکستان و ادعای کشتن اسامه بن لادن سرکرده القاعده به‎ دست نیروهای امریکایی در در این عملیات، به سطح پایینی کاهش یافته است.

مولن به خبرنگاران دفاعی در واشنگتن گفت، " بی‎گمان از میزان حمایت کاسته می‎شود و این مساله به زمان دشوار پیش‎روی ما ارتباط دارد. "

وی افزود، " در حال حاضر، زمان نسبتا سختی را تجربه می‎کنیم و این وضعیت ادامه می‎یابد. "

گزارش‎ها حاکی است که دولت باراک اوباما، رییس جمهور امریکا بر سر آینده مناسباتش با پاکستان دچار دو دستگی شده است.

اوباما ادعا کرد که بن لادن اول ماه مه(۱۱ اردیبهشت) در محل اختفایش در پاکستان به‎دست نیروهای امریکایی کشته شد. برخی از مقامات کاخ سفید با اشاره به‎اینکه اسلام آباد از مکان اقامت بن لادن خبر داشت، خواستار واکنش محکمی در این زمینه شده‎اند.

این در حالی است که برخی دیگر معتقدند که هرگونه اقدام تلافی جویانه، برخورداری از کمک پاکستان را که به ‎گفته آن‎ها برای عملیات نظامی امریکا در افغانستان، حیاتی است، به‎مخاطره می‎اندازد.

قانون‎گذاران پاکستانی اخیرا با تصویب قطعنامه‎ای، حمله امریکا در خاک این کشور را که گفته می‎شود بن لادن در جریان آن کشته شد، محکوم کردند و خواستار تجدیدنظر در روابط با امریکا و دیگر کشورهای غربی شدند.

همچنین در قطعنامه مزبور، مساله تحقیق مستقل از حمله امریکا قید شده است. پارلمان پاکستان این حمله را اقدامی یک‎جانبه و ناقض حق حاکمیت این کشور خواند.

قانون‎گذاران پاکستانی در این قطعنامه هشدار دادند که تکرار حملاتی از این دست، می‎تواند تبعات شدیدی برای صلح و امنیت در منطقه و جهان داشته باشد.