به گزارشافکارنیوز،مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را آماده شدن آمادگی ارتش برای جنگ نهایی حلب، قطع آب مناطق شرقی حلب از سوی النصره برای ششمین روز متوالی، تروریست‌های خارجی عامل انتقال ویروس‌ها و بیماری‌های خطرناک به سوریه و تماس‌های محرمانه اروپایی‌ها با دمشق دانست.

تحولات میدانی

به رسمیت شناختن ائتلاف معارضان، اهرم جدید آمریکا برای اعمال فشار بر دمشق


به رسمیت شناختن ائتلاف معارضان سوری از سوی واشنگتن و دادن امتیازهای مالی به آنها در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه تنها و تنها با هدف اعمال فشار بیشتر بر دمشق و مانع تراشی بر سر برگزاری این انتخابات صورت می‌گیرد.

حلب در انتخابات مشارکت خواهد داشت / نبرد نهایی حلب به‌زودی آغاز می‌شود


تحلیلگر امور سیاسی سوریه با اشاره به اینکه شهر حلب در انتخابات آینده ریاست جمهوری سوریه حضور و مشارکت خواهد داشت، از آغاز نبرد نهایی در این شهر به زودی‌ خبر داد.

قطع آب مناطق شرقی حلب از سوی النصره برای ششمین روز متوالی + عکس


جبهه النصره برای ششمین روز متوالی به قطع آب مناطق شرقی شهر حلب ادامه داد و میانجیگری‌های صورت گرفته تاکنون راه به جایی نبرده است.

تروریست‌های خارجی عامل انتقال ویروس‌ها و بیماری‌های خطرناک به سوریه

وجود هزاران تبعه خارجی در سوریه، عامل واردکننده کلکسیونی از ویروس‌ها و بیماری‌های مختلف به این کشور محسوب می‌شود.

چرا «حمص» دارای اهمیت است / شکست طرح قطع ارتباط جبهه مقاومت


هدف نظام سلطه در ۳ سال اخیر ممانعت از دستیابی سوریه به عنوان یکی از زنجیره‌های جبهه مقاومت به آب‌های دریای مدیترانه است که اشغال حمص از اهمیت ویژه‌ای در طراحی آنان برخوردار بود.

درگیری تروریست‌ها در شرق سوریه ۱۰۰ نفر را آواره کرده است


درگیری های شدید چند ماهه بین داعش و جبهة النصره به اوج خود رسیده است و بیش از صد هزار تن از اهالی دیرالزور از خانه و کاشانه خود، آواره شده‌اند.

ارتش سوریه کنترل شهرک‌های جدیدی را در ریف حماه در دست گرفت


نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، کنترل چندین شهرک‌های جدید را در ریف شمال غربی حماه، در مرکز سوریه در دست بگیرند.

هلاکت مفتی شرعی النصره در دیرالزور / اعدام یک خانواده مهاجر به‌دست داعش


درحالی‌که درگیری‌های میان گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره در دیر الزور هلاکت مفتی شرعی النصره را در پی داشت، عناصر داعش در جنایتی جدید اقدام به اعدام یک خانواده مهاجر سوری کردند.

اسرائیل گذرگاه مرزی «القنیطره» را بست


ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گذرگاه «القنیطره» میان سرزمین‌های اشغالی با سوریه را بسته است.

هلاکت ۴ سرکرده بارز داعش، النصره، جبهه اسلامی

روز یک‌شنبه، روز خونینی برای گروه‌های تروریستی داعش، النصره و جبهه اسلامی با از دست دادن ۴ نفر از بارزترین سرکرده‌هایشان به شمار می‌آید.

تحولات سیاسی

انتخابات سوری‌های مقیم خارج، ۷ خرداد برگزار می‌شود


دادگاه قانون اساسی سوریه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج از کشور، روز ۲۸ می(۷ خرداد) در برخی کشورها برگزار خواهد شد.

اسد: سوریه همچنان در راه مبارزه با تروریسم و تقویت آشتی‌های ملی گام برمی‌دارد


رئیس جمهوری سوریه دیدار با هیأتی از نمایندگان نهادها و موسسات حکومتی و مردمی استان حماه تاکید کرد که سوریه همچنان در راه مبارزه با تروریسم و تقویت آشتی‌های ملی گام برمی‌دارد.

تماس‌های محرمانه اروپایی‌ها با دمشق


بعد از آنکه روزنامه «وال استریت ژورنال» از تماس سرویس‌های اطلاعات کشورهای اروپایی با دستگاه اطلاعات سوریه برای دسترسی به اسامی تروریست‌های اروپایی پرده برداشت، اکنون خبر می‌رسد غربی‌ها به صورت مخفیانه در حال ارتباط گیری با درون دمشق هستند تا از بازگشت تروریست‌های اروپایی به کشورهایشان جلوگیری کنند.

سفیر سوریه: دمشق به سوی پیروزی قطعی گام برمی‌دارد


سفیر سوریه در لبنان با بیان اینکه توافق آتش‌بس حمص و اخراج افراد مسلح از آن، شکست برنامه‌های حامیان افراد مسلح بود، تأکید کرد که سوریه به سوی پیروزی حتمی گام برمی‌دارد.

جبهة النصرة: رئیس ائتلاف معارضان سوریه ۷۵ میلیون دلار را سرقت کرده است


«سامی العریدی» از رهبران گروهک جبهه النصره در سوریه، اعلام کرد که «احمدالجربا» رئیس ائتلاف معارضان ۷۵ میلیون دلار از کمک‌های بین‌المللی به مخالفان سوریه را سرقت کرده است.

الوطن عربستان: توافق‌های شبیه توافق خروج افراد مسلح از حمص ادامه می‌یابد


یک روزنامه سعودی نوشت: با توجه به اینکه توافق حمص کمی قبل از انتخابات ریاست جمهوری سوریه صورت گرفت، گمانه‌زنی قوی آن است که توافق حمص آخرین توافق نباشد و به زودی توافق‌های دیگری نیز اعلام شود.

آغاز مهلت ۱۷ روزه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سوریه


بنا بر اعلام سخنگوی دادگاه قانون اساسی سوریه، تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه از امروز آغاز می‌شود و تا ۱۷ روز ادامه دارد.

روسیه ناوگان دریایی خود در مدیترانه را برای حفاظت از سوریه تقویت کرد


روزنامه ورلد تریبون در گزارشی نوشت: نیروی دریایی روسیه ناوگان دریایی خود در دریای مدیترانه را برای حفاظت از سوریه تقویت کرده است.

تحلیل روزنامه صهیونیستی از مداوای بیش از ۱۰۰۰ تروریست زخمی در سرزمین‌های اشغالی


مطبوعات اسرائیل در شماره امروز یک‌شنبه خود ضمن اشاره به مداوای بیش از هزار تروریست زخمی سوری در سرزمین‌های اشغالی، از آنها تحت عنوان سفرای اسرائیل در سوریه و کشورهای عربی یاد کردند.

استاندار حمص: اسد دستور داده است شرایط حمص در اسرع وقت عادی شود


استاندار حمص اعلام کرد که رئیس جمهور دستور داده است هر چه سریعتر با فراهم کردن امکانات و برطرف کردن مشکلات، زندگی طبیعی به حمص بازگردد.