به گزارشافکارنیوز،پس از آنکه روزنامه اسرائیلی «معاریو» اواخر آوریل از کاهش توان ارتش اسرائیل در مقابل حزب الله لبنان خبر داد، پایگاه خبری روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»، نوشت که یکشنبه‌شب نامه‌ای با امضای ۲۰ افسر اسرائیلی خطاب به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و وزیر جنگ و دارایی اسرائیل منتشر شد که این افسران در این نامه اعلام کردند ۱۰۰ سرباز پیاده گردان شماره ۱۷ آمادگی جنگی ندارند.

در حالی که رژیم صهیونیستی به تهدید نظامی دیگر کشورها بخصوص ایران عادت کرده‌اند و مکرر دم از اقدام نظامی می‌زنند، این افسران اسرائیلی در نامه مذکور بر عدم آمادگی ارتش این رژیم تأکید کرده‌اند.

افسران امضاکننده در این نامه تاکید کرده‌اند آموزش‌های نظامی در خلال سه سال و نیم گذشته تکمیل نشده است و ما فقط سه آموزش نظامی برای افسران داشته‌ایم که یکی از آنها برای فرماندهان نظامی بوده است.

«بوعای ازولای» افسر نیروی احتیاط ارتش گفت: عدم آمادگی ارتش به فاجعه انجامیده است و در خلال سه سال اخیر دهها سرباز به گردان شماره ۱۷ ملحق شده‌اند اما ما آنها را آماده جنگ نکرده‌ایم و نمی‌دانیم اگر مجبور شویم بجنگیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

این نامه در زمانی منتشر شد که رسانه‌های اسرائیلی اخیر از آماری روزافزون فرار سربازان از ارتش اسرائیل خبر دادند.

در ماه گذشته (آوریل) روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی فاش کرد که سالانه بیش از ۲۲ هزار سرباز از قسمتهای مختلف ارتش فرار میکنند.