دکتر رندي شرت، پس از سفر به طرابلس، به پرس تيوي گفت، بالا بودن شمار غيرنظامياني که بر اثر بمبارانهاي غيرقانوني ناتو در مناطق مسکوني زخمي شدهاند موجب شده است، مردم ليبي تصميم بگيرند در برابر مداخلههاي غرب مقاومت کنند.

وی افزود: " من در منطقه‌ای بودم که خانه سیف‌الاسلام پسر دیکتاتور لیبی در آن‌جا واقع شده بود و در آن محله مسکونی شاهد بودم خانه مردم خسارت دیده بود. "

وی همچنین هدف از سفر خود به لیبی را مشاهده وضعیت این کشور از نزدیک خواند و گفت، آنچه واقعا در لیبی می‌گذرد با اخباری که در رسانه‌هایی همچون سی‌ان‌ان و الجزیره پخش می‌شود کاملا متفاوت است.

جنگنده‌های امریکایی، انگلیسی، فرانسوی، کانادایی، دانمارکی و بلژیکی از ۱۹ مارس و در پی صدور قطع‌نامه ۱۹۷۳ سازمان ملل و اعمال منطقه پرواز ممنوع بر حریم هوایی لیبی، به بهانه دفاع از غیرنظامیان، این کشور شمال آفریقا را هدف حملات خود قرار داده‌اند.

بسياري از کارشناسان بر اين باورند که کشورهاي غربي براي حفظ منافع اقتصادي خود و تلاش براي تحت کنترل درآوردن منابع نفتي ليبي، حملات نظامي خود را آغاز کردهاند و به حفظ جان مردم و غيرنظاميان و اهداف انقلابيون توجهي ندارند.