به گزارش افکار، " راشد الراشد " دوشنبه شب در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت : رژیم بحرین مشروعیت و صلاحیت خود برای حاکمیت و اداره کشور را با سرکوب تجمعات مسالمت آمیز مردمی از دست داد و با فراخواندن نیروهای سپر جزیره، بحران داخلی را به بحرانی بین المللی تبدیل کرد.

وی افزود: سران نظام بحرین از لغو قانون وضعیت فوق العاده خبر داده اند درحالیکه حضور نیروهای نظامی به طور گسترده در حال افزایش است و مزدوران بیشتری ازعربستان فرا خوانده شده اند تا به سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی بپردازند.

راشد الراشد گفت: نظام بحرین قادر به حل بحران نیست و حتی قادر نیست آنچه را که مدعیست، تحقق بخشد. ما شاهدیم که نیروهای امنیتی حملات خود را به مردم و معترضان بیشتر کرده اند و همواره شاهد افزایش شمار تلفات در خیابان ها هستیم.

وی ادامه داد: حمله به هیات های عزاداری در مناسبت های دینی که برای مردم بحرین سابقه ای چند صد ساله دارد، به منزله نقض آزادی ادیان و همه قوانین بین المللی است که حق آزادی مراسم دینی را برای انسان محترم می شمارد.

الراشد تصریح کرد: این گونه برخوردها به منزله اعلان جنگ علیه دین است و نشان دهنده حالت سردرگمی رژیم حاکم و از دست رفتن تعادل این رژیم در کنترل اوضاع است.

وی تصریح کرد: روش تعامل رژیم بحرین با اوضاع همانند رویکردهای دهه های سوم، چهارم و پنجم قرن گذشته است. این رژیم هنوز تصورمی کند که با گروهی رعیت روبرو است که می تواند با تهدید و ارعاب بر آنها سلطه داشته باشد.

مسئول جریان عمل اسلامی بحرین خاطرنشان کرد: رژیم بحرین غافل از آنست که تانک هایی که در مناطق مختلف مستقر کرده است، نمی تواند از عزم و اراده مردم برای ادامه راه خود بکاهند.

وی اظهار داشت مردم بحرین بر کناره گیری خاندان حاکم از قدرت اصرار دارند و براین باورند که آن ها صلاحیت رهبری کشور را ندارند.

الراشد تاکید کرد: راه حل وضعیت فعلی دربحرین سرنگونی نظام حاکم یا برگزاری همه پرسی تحت نظارت ناظرین بین المللی است تا مردم خود سرنوشت و نوع حکومت را تعیین کنند.