به گزارش افکارنیوز، ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش نیوزویک درباره علیرضا عسگری را تکذیب کرد. «علیرضا عسگری»، معاون سابق «علی شمخانی»، وزیر دفاع اسبق جمهوری اسلامی ایران است که در آذر ماه ۱۳۸۵ در استانبول ترکیه ناپدید شد. در آن زمان اخباری مبنی بر همکاری موساد و سازمان‌های اطلاعاتی آلمان و انگلیس برای ربودن عسگری و انتقال وی به زندان های رژیم صهیونیستی منتشر شده بود.

نشریه «نیوزویک» چند روز پیش در گزارشی به نقل از کتابی با عنوان «جاسوس خوب»، نوشته «کای برد» مدعی شده بود آقای عسگری هم‌اکنون در آمریکا است و تحت بازداشت سازمان جاسوسی این کشور قرار دارد.

این نشریه همچنین مدعی شده بود علیرضا عسگری در سال ۲۰۰۷ میلادی(۱۳۸۵) پس از آنکه از ترکیه اخراج شده از دولت «جورج دبلیو بوش»، رئیس جمهور وقت آمریکا پناهندگی گرفته است.

کتاب «جاسوس خوب» کتابی درباره بیوگرافی «روبرت آمس» از افسران سازمان سیا است. «آمس» از جمله کشته شدگان در انفجار سفارت آمریکا در بیروت به شمار می رود. وی رئیس مقر سیا در بیروت بود.

«ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر از قول سخنگوهای سازمان سیا و اداره اطلاعات ملی آنچه به گفته وی ادعاهای مطرح شده در کتاب «جاسوس خوب» بوده‌اند را به شدت تکذیب کرده است. وی همچنین این ادعاها را «غیرمسئولانه» و مبتنی بر «اتهامات اثبات‌نشده» خوانده است.