به گزارش افکارنیوز، کاخ سفید با اشاره به موارد اختلاف خود با این قانون، آن را به وتو تهدید کرده است.

اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید نگرانی خود را در خصوص لایحه مصوب مجلس نمایندگان به علت بی‌مبالاتی برای در نظرگفتن " اقدامات مقرون به صرفه "، محدود کردن توانایی وزارت دفاع برای مدیریت سامانه‌های تسلیحاتی و زیرساخت‌های این سازمان انتقاد و تصریح کرد تغییرات مجلس نمایندگان در بودجه ارائه شده پنتاگون موجب خواهد شد وزارت دفاع نتواند ۵۰۰ میلیارد کاهش هزینه مورد پیش‌بینی در خلال پنج سال آینده را تأمین کند.

کاخ سفید همچنین از شباهت لحن " قانون اختیارات دفاع ملی " به متمم‌های قانونی کمیته نیروهای مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار اتخاذ مواضعی سخت‌گیرانه در برابر برنامه هسته‌ای ایران شده‌اند انتقاد کرده است.

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در روز ۱۹ اردیبهشت با اضافه کردن چند ماده قانونی به قانون اختیارات دفاع ملی بر لزوم حضور واشنگتن در خلیج‌فارس برای مقابله با ایران و توجه به جنبه‌های نظامی برنامه هسته‌ای ایران در هر گونه توافق جامع با این کشور تأکید کرده بود.

این کمیته همچنین در این روز در مورد اتخاذ موضع سخت در قبال ایران، اضافه شدن چندین متمم به قانون اختیارات دفاع ملی برای سال مالی ۲۰۱۵ را به تصویب رساند.

این گزارش می‌افزاید: اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید در سندی درتاریخ ۱۹ مه ۲۰۱۴ با تقدیر از تلاش‌های کمیته نیروهای مسلح مجلس آمریکا برای حمایت از آنچه بازداری از تهدیدهای ایران خوانده از لحن این ماده‌‌های به شدت ابراز نگرانی کرده است.

در این سند جوانب مختلف لایحه بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۱۵ مورد بحثقرار و بررسی گرفته است.

در بیانیه کاخ سفید در بخش مذکرات هسته ای ایران آمده است: دولت آمریکا در خصوص لحن کنگره در خصوص ایران در بخش ۱۲۶۴ یا شروط مشابه با هدف تعیین شرایط در مورد مذاکرات نگرانی هایی دارد. جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای یک اولویت اصلی برای دولت آمریکا بوده و در این خصوص با کنگره و شرکای بین المللی با جدیت همکاری کرده است.