محمود احمدينژاد رئيس جمهور كشورمان در ادامه نشست خبري خود با رسانههاي داخلي و خارجي با اشاره به طرحهاي مختلف دولت به طرح آتيه مهر اشاره كرد و گفت: اين طرح اقدام بزرگي است كه البته مشكلاتي دارد اما در حال برطرف شدن است و به صورت گسترده اجرايي خواهد شد.

به گزارش فارس، وی افزود: این طرح به دنبال آن است تا هر کس در ایران متولد می‌شود دارای آینده مطمئنی باشد و انشاالله در یک برنامه مشترک این آینده تامین خواهد شد.

احمدی نژاد در ادامه کوچک سازی دولت را یکی از دیگر از برنامه‌های دولت دانست و افزود: در حالی که در ۵ سال و نیم اخیر در بخش‌های گوناگون چند برابر دوره مشابه کار شده است اما برای اولین بار در ۴۰ سال اخیر حجم دولت کوچک شد.

وی افزود: ۱۰.۴ دهم درصد از تعداد کارکنان دولت کاهش پیدا کرد البته این روند با ادغام وزارتخانه‌ها و سازماندهی مجدد ساختار دولت ادامه پیدا خواهد کرد و انشاالله به سمتی خواهیم رفت که دولت کوچک، عالم، چابک و با بهره‌وری بالا را در اختیار داشته باشیم.

رئیس جمهور سپس به بحثتحول بانکی و مالیاتی که از برنامه‌های دولت است اشاره کرد و افزود: تا قبل از پایان سال عملیات اجرای این طرح‌ها آغاز خواهد شد.

احمدی نژاد سپس به تحولات جهانی اشاره‌ای کرد و گفت: ما شاهد اتفاقات بسیار مهمی در منطقه خودمان، شمال آفریقا و آرام آرام در آمریکای لاتین، اروپا در بخش‌های از آسیا و در آفریقا خواهیم بود.

وی افزود: خیلی روشن است که جریان سلطه که ۱۰،۱۲ سال قبل با شعار مبارزه با تروریست و به بهانه ۱۱ سپتامبر گسترده‌ترین هجوم نظامی را به منطقه ما انجام داد تا اقتصاد نابسامان خود را نجات داده و رژیم صهیونیستی را به عنوان پایگاه اصلی استعمار فرانو از اضمحلال نجات دهد پس از شکست در مقابل مقاومت ملت‌ها امروز رنگ عوض کرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: استعمارگران و مستکبران درست همان برده دارانی هستند که الان رنگ عوض کرده و مدعی اومانیسم و لیبرالیست هستند و امروز آنها با شعار طرفداری از ملت‌ها و دموکراسی به دنبال سلطه، نجات اقتصاد سرمایه داری و البته رژیم صهیونیستی هستند. اما ماسک‌ها عوض شده است.

احمدی نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: ماسک دولت قبلی آمریکا مبارزه با تروریسم بود؛ ماسک دولت فعلی آن حمایت از حقوق ملت‌ها است.

وی به اقدامات قبلی دولت آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: این دولت در منطقه ما یک جریان اسلام خشن و اسلام آدمکش راه انداخت که صد در صد اسلام آمریکایی بود تا ملت‌ها را فریب دهد و زمینه را برای استقرار و تسلط خود فراهم کند. اما دولت جدید آمریکا به دنبال اسلام آمریکایی از نوع دیگری است. یک اسلام لیبرالی که سلطه آمریکا و وجود رژیم ضد بشری و توسعه طلب صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد و آمادگی دارد که در چارچوبی که آمریکا طراحی می‌کند نقش آفرینی کند.

احمدی نژاد متذکر شد: ملت‌‌های ما فراموش نکردند که همه مشکلات، برخی عقب ماندگی‌ها، جنگ‌ها، کشتارها، ترور‌ها و دیکتاتوری‌های طی دهه‌های متوالی از نظام سلطه و در راس آن آمریکا و متحدانش بوده است.

وی افزود: تغییری در سیاست‌های نظام سلطه اتفاق نیافتاده. در گذشته آمریکای لاتین را به نوعی تصرف می‌کردند امروز نیز روش خود را عوض کرده‌ و می‌خواهند با شعار و روش جدیدی همان کار قدیمی را تکرار کنند.

رئیس جمهور ماهیت دولت‌های متوالی آمریکا را یکی دانست و تاکید کرد: اصل و کارگردان در آمریکا کسان دیگری هستند که در پشت صحنه‌اند و این کسانی که در جلوی صحنه عمل می‌کنند صرفا نقش آفریند. ماموریت‌های به آنها داده می‌شود و آنها صرفا اجرا می‌کنند.

احمدی‌نژاد به کشته شدن بن‌لادن توسط آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: در همان حوادثاخیر یک کسی را به قول خودشان دستگیر کرده و کشتند و جنازه‌اش را به دریا انداختند درحالی که این آقا با خانواده رئیس جمهور قبلی آمریکا شریک نفتی برای مدت طولانی بوده است و بعد از مدت‌ها قل این فرد در اختیار نظامیان آمریکایی بود و آمریکایی‌ها بر او تسلط داشتند و طبق اطلاعات موثقی که داریم خودشان او را مریض کردند و در همان شرایط او را کشتند و ادعا کردند که جنازه‌اش را به دریا انداخته‌اند.

رئیس جمهور متذکر شد: البته همه اینها روشن است آنها انتخاباتی را پیش رو دارند و به بهانه رای آوری و جلب افکار عمومی گفتند ما سرکرده تروریست‌ها را کشتیم تا آن را یک پیروزی عظیم برای تروریسم بدانند. این سؤال جدی است که چرا او را به دریا انداختند.

وی تاکید کرد: اگر این فرد می‌ماند و آزمایش‌هایی بر روی او انجام می‌شد روشن می‌شد که او در حال مریضی کشته شد و با چه وسائلی مریض شده و دست کسانی را که می‌خواستند فریب کاری کنند رو می‌شد اما بعد از آن که مارش پیروزی را زدند ترور در منطقه ما متوقف نشد.

رئيس جمهور گفت: در پاكستان هر روز انفجارات و بمبارانها و دخالتهاي آمريكا و نيز كشتار مردم هنوز ادامه دارد.