خبر اعزام زيرسطحيهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران و ورود آنها به آبهاي درياي سرخ بازتاب گستردهاي در رسانههاي خارجي داشت.

به گزارش فارس، پس از اعلام مقامات عالی‎رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی زیرسطحی‌های نیروی دریایی برای حضور در ماموریت‌های طولانی‎مدت در آب‌های بین‌المللی، زیرسطحی‌های نیروی دریایی ارتش به منظور دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، همراه با چهاردهمین ناوگروه اعزامی نداجا به آب‌های دوردست اعزام شدند.

یک مقام آگاه با اعلام این خبر به فارس گفت: این ناوگروه که در اردیبهشت‌ماه به منطقه خلیج عدن اعزام شده بود، در ادامه ماموریت خود وارد آب‌های دریای سرخ شده است.

پس از انتشار این خبر توسط خبرگزاری فارس رسانه‌های خارجی به بازتاب آن پرداخته و این خبر را پوشش دادند.

بر همین اساس روزنامه صهیونیستی هاآرتص با تیتر اول قرار دادن این خبر در پایگاه اینترنتی خود به نقل از فارس نوشت: ایران زیرسطحی‌های خود را به دریای سرخ اعزام کرد اقدامی که می‌تواند خشم اسرائیل را بر انگیزد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز نوشت ایران زیرسطحی‌های خود را برای عملیات شناسایی به دریای سرخ اعزام کرده است.

این روزنامه اسرائیلی نوشت: فارس گزارش داده است زیرسطحی‌های ارتش ایران برای اولین بار وارد دریای سرخ شده‌اند.

یدیعوت آحارونوت دیگر روزنامه صهیونیستی بود که خبر اعزام زیر سطحی‌های ارتش را به نقل از فارس در صدر اخبار خود قرار داد و نوشت: خبرگزاری فارس گزارش می‌دهد که نیروی دریایی ایران زیرسطحی‌های خود را برای عملیات جمع آوری اطلاعات وارد دریای سرخ کرده است.

عاروتص شوع دیگر وب سایت خبری رژیم صهیونیستی است که خبر فوق را بازتاب داد و نوشت: ایران اعلام کرده است زیرسطحی‌های اکنون در آبهای دریای سرخ هستند.

پایگاه خبری رادیو اسرائیل اعلام کرد که زیردریایی‌های ایران با هدف جمع آوری اطلاعات درباره کشتی های نظامی دیگر کشورها وارد دریای سرخ شدند.

خبرگزاری رویترز انگلیس نیز به نقل از خبرگزاری فارس نوشت ایران زیرسطحی‌های خود را به دریای سرخ اعزام کرده است، اقدامی که باعثخشم اسرائیل می‌شود.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نوشت ایران زیرسطحی‌های خود را برای نشان دادن نیروی دریایی خود به دریای سرخ اعزام کرده است.

این رسانه آمریکایی با نقل این خبر از فارس تاکید کرد ایران مدت‌ها به دنبال ارتقای سامانه‌های دفاع هوایی و دریایی خود بوده است تا خود را به عنوان ابرقدرت نظامی منطقه ترسیم کند و در عین حال برای هر گونه حملات احتمالی در آینده آماده باشد.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا نیز به بازتاب این خبر پرداخت و نوشت ایران زیرسطحی‌های خود را به دریای سرخ اعزام کرده است.

راديو آزاد اروپا نيز در خبري به نقل از فارس نوشت ايران براي اولين بار زيرسطحيهاي خود را به درياي سرخ اعزام كرد.