انتشار تصاویر مستهجن آنتونی وینر، از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا، در شبکه توئیتر موجب شد تا وی شانس انتخاب شدن به عنوان شهردار نیویورک را از دست بدهد.

به گزارش شفاف، این فرد متهم به برقراری رابطه غیراخلاقی البته به صورت آنلاین با شش زن است.

" آنتونی وینر " نماینده دموکرات آمریکا پس از هفته‌ها انکار و تکذیب، نهایتاً اعتراف کرد که عکسی غیراخلاقی از خود را برای زن جوانی در شبکه اجتماعی " توییتر " ارسال کرده است.

وی همچنین اعتراف کرد که قبل و حتی بعد از ازدواج خود مکالمه‌ای غیراخلاقی با ۶ تن از زنان هوادار خود در این شبکه اجتماعی صورت داده است.

علیرغم افشای چنین فساد اخلاقی، وینر روز گذشته در کنفرانسی خبری تأکید کرد که به هیچ عنوان از سمت خود استعفا نخواهد داد.

بر اساس این گزارش، این فساد اخلاقی پیامدهای بسیار زیادی برای وینر به همراه خواهد داشت زیرا این نماینده دموکرات آمریکا خود را برای شرکت در انتخابات شهرداری نیویورک آماده می‌کرد.

اخبار منتشر شده از آمریکا حاکی از آن است که فساد اخلاقی در میان مقامات آمریکایی به شدت افزایش یافته است.

علاوه بر وینر ده ها تن از کارمندان و پیمانکاران پنتاگون که از مجوز امنیتی بالا برخوردارند، در بررسی تازه دولت آمریکا به داشتن تخلفات اخلاقی و دانلود فایل‌های سوءاستفاده جنسی از کودکان متهم شده‌اند.

این رسوایی اخلاقی به مقامات امنیتی محدود نمی‌شود و شامل دیگر مقامات این کشور نیز می‌شود به طوریکه پایگاه اینترنتی " ورلدنت‌دیلی " در گزارشی منتشر کرد که یک کشیش آمریکایی بعد از این که اتومبیل همسرش را قرض گرفت، مسافت ۲۰۰ مایل را طی کرد تا به محل قرار با دختر ۱۳ ساله‌ای که از طریق اینترنت با وی آشنا شده بود برسد اما با این حال وقتی وی به محل قرار رسید با گروهی از افراد پلیس که منتظر وی بودند رو به رو شد.

چندي پيش نيز شبكه راشاتودي تصوير ويدئويي از ارتباط نامشروع كارمند سفارت آمريكا در مسكو با زني در هتل را منتشر كرد كه جنجالي رسانهاي به راه افتاد.